Primera: Real lagano, novi kiks Atletika!

Fudbaleri Reala bez problema su savladali Eibar sa 3:0 u 31. kolu Primere i nastavili poteru za vodećom Barselonom, a iz duela u Madridu pamtiće se gol Kristijana Ronalda. Fudbaleri Atletika polako mogu da se opraštaju od odbrane titule, pošto su u 31. kolu Primere odigrali 2:2 sa Malagom.

Fudbal 11.04.2015 | 21:20

Nije to bio običan pogodak asa kraljevskog kluba, već prvi iz slobodnog udarca posle skoro godinu dana, jer je poslednji postigao 29. aprila 2014. U svom stilu je u 21. minutu sa gotovo 30 metara raspalio po lopti i ona je neverovatnom putanjom završila iza leđa golmana Eibara Irurete.

Njemu je to bio 43. gol iz slobodnjaka u karijeri i ujedno je uzeo učešće u 50. pogotku svog tima u Primeri, jer se 38 puta upisao u strelce i uz to dodao 12 asistencija.

Real je igrao koliko mu je bilo potrebno, Karlo Anćeloti je odlučio da odmori Karima Benzemu i da u napadu budu Ćićarito i mladi Hese, koji su na pravi način uzvratili na poverenju.

Na isteku pola sata igre Madriđani su poveli sa 2:0 pošto je Arbeloa sa desnog boka pronašao Ćićarita Ernandeza, a on je glavom samo zakačio loptu, dovoljno da odsedne u donjem levom uglu. Za konačan rezultat pobrinuo se Hese Rodrigez sedam minuta pre kraja posle solo prodora i dijagonale takođe u donji levi ugao.

Kraljevići su tako nastavili niz od 44 utakmice bez poraza u duelu sa ekipama koje te sezone uđu u Primeru iz Segunde, a vezali su 11 trijumfa protiv tih rivala.

Usled ovog kiksa čete Dijega Simeonea posle tri uzastopne pobede, drugoplasirani Real im sada beži osam bodova, dok je vodeća Barselona devet koraka ispred uz utakmicu manje.

Jedan od tragičara je ljubimac navijača Atletika Fernando Tores koji je u 37. minutu zatresao sopstvenu mrežu i poništio vodeći pogodak Antoana Grizmana, što mu ujedno prvi prvenstveni autogol, a igrao je u Seriji A i Premijer ligi pored španskog šampionata.

Malaga je čak bila bliža trijumfu, jer je došla do preokreta preko Samjuela, ali se Grizman drugim golom pobrinuo da bar bod ode u Madrid.