ПЛ БиХ: Реми на Пецари, Борац оштећен!

Након много узбуђења, дерби меч 21. кола Премијер лиге БиХ Широки Бријег - Борац завршен 0:0. Борцу поништен регуларан погодак у финишу првог полувремена. Побједом над Слободом, Зрињски стигао до три бода заостатка за Широким Бријегом.

Фудбал 11.04.2015 | 21:02

Дерби меч 21. кола Широки Бријег - Борац донио је много узбуђења, али нешто мање од 1.000 гледалаца на крају је остало ускраћено за поготке.

Домаћи фудбалери имали су нешто већи посјед лопте у првих 45 минута, али су гости запријетили у финишу првог дијела. У 44. минуту спорна ситуација. Јоцо Стокић постигао је погодак, али је први помоћни судија Асмир Будимлић сигнализирао офсајд, а главни арбитар Един Јакуповић понишио гол. Након поновљеног снимка, стекао се утисак да није било недозвољене позиције.

У 55. минуту Бразилац Вагнер је одлично шутирао главом из веома тешке позиције, Асмир Авдукић је само испратио лопту погледом, али је она погодила пречку. Пет минута прије краја меча Јосип Чорлука био је сам на пет метара, али је шутирао високо преко гола и тако прокоцкао посљедњу шансу на "Пецари".

Жељезничар је питање побједника у дуелу са Дрином ријешио већ у првих 45 мнута. Прво је млади Денис Бегановић у 31. минуту својим првим овосезонским голом донио предност тиму са Грбавице, а само три минута касније дефанзивац Јасмин Богдановић повисио је на 2:0.

Славија је у финишу првог полувремена стигла до гола преко Махира Карића, али је у наставку Звијезда Градачац преко Ермина Гаџе успјела да изједначи. Ипак, да бодови остану у Источном Сарајеву побринуо се Дамир Ровчанин голом у 78. минуту.

Велдин Мухаремовић голом у 35. минуту осигурао је тријумф Олимпику против Вележа, а одличним голом Дедића Челик је славио против Младости.

Актуелни шампион Зрињски тешком муком стигао је до побједе у дуелу са Слободом. Могао је Стево Николић довести "племиће" до предности, али није успио да реализује једанаестерац - Кенан Пирић одлично је одбранио. Што није пошло за руком Николићу, јесте Вучини Шћепановићу за три бода Мостараца, који су сада на само три бода заостатка од лидера Широког Бријега.