PL BiH: Remi na Pecari, Borac oštećen!

Nakon mnogo uzbuđenja, derbi meč 21. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg - Borac završen 0:0. Borcu poništen regularan pogodak u finišu prvog poluvremena. Pobjedom nad Slobodom, Zrinjski stigao do tri boda zaostatka za Širokim Brijegom.

Fudbal 11.04.2015 | 21:02

Derbi meč 21. kola Široki Brijeg - Borac donio je mnogo uzbuđenja, ali nešto manje od 1.000 gledalaca na kraju je ostalo uskraćeno za pogotke.

Domaći fudbaleri imali su nešto veći posjed lopte u prvih 45 minuta, ali su gosti zaprijetili u finišu prvog dijela. U 44. minutu sporna situacija. Joco Stokić postigao je pogodak, ali je prvi pomoćni sudija Asmir Budimlić signalizirao ofsajd, a glavni arbitar Edin Jakupović ponišio gol. Nakon ponovljenog snimka, stekao se utisak da nije bilo nedozvoljene pozicije.

U 55. minutu Brazilac Vagner je odlično šutirao glavom iz veoma teške pozicije, Asmir Avdukić je samo ispratio loptu pogledom, ali je ona pogodila prečku. Pet minuta prije kraja meča Josip Čorluka bio je sam na pet metara, ali je šutirao visoko preko gola i tako prokockao posljednju šansu na "Pecari".

Željezničar je pitanje pobjednika u duelu sa Drinom riješio već u prvih 45 mnuta. Prvo je mladi Denis Beganović u 31. minutu svojim prvim ovosezonskim golom donio prednost timu sa Grbavice, a samo tri minuta kasnije defanzivac Jasmin Bogdanović povisio je na 2:0.

Slavija je u finišu prvog poluvremena stigla do gola preko Mahira Karića, ali je u nastavku Zvijezda Gradačac preko Ermina Gadže uspjela da izjednači. Ipak, da bodovi ostanu u Istočnom Sarajevu pobrinuo se Damir Rovčanin golom u 78. minutu.

Veldin Muharemović golom u 35. minutu osigurao je trijumf Olimpiku protiv Veleža, a odličnim golom Dedića Čelik je slavio protiv Mladosti.

Aktuelni šampion Zrinjski teškom mukom stigao je do pobjede u duelu sa Slobodom. Mogao je Stevo Nikolić dovesti "plemiće" do prednosti, ali nije uspio da realizuje jedanaesterac - Kenan Pirić odlično je odbranio. Što nije pošlo za rukom Nikoliću, jeste Vučini Šćepanoviću za tri boda Mostaraca, koji su sada na samo tri boda zaostatka od lidera Širokog Brijega.