ИТА Куп: Лацио у финалу захваљујући Лулићу!

Поготком Сенада Лулића екипа Лација пласирала се у финале Купа Италије, где ће играти против Јувентуса.

Фудбал 09.04.2015 | 14:00

Лацио је минималним резултатом савладао Наполи на Сан Паулу, а босанскохерцеговачки репрезентативац је меч решио 11 минута пре краја.

У веома изједначеном мечу нападачи су тешко стизали до гол шанси, Наполи је само једном директно угрозио Беришу, гости тек два пута више Андухара, али голман домаћина није имао шансу после сјајне асистенције Фелипеа Андерсона за Лулића.

Лулић је три минута пре краја био сјајан и у одбрани, јер је са гол линије избацио лопту, а сјајан меч на Сан Паолу одиграо је и српски репрезентативац Душан Баста, који је два пута спасавао гол Лација.

Лацио ће тако у финалу Купа играти против најдоминантнијег тима Италије Јувентуса, који је до финала стигао убедљивом победом у Фиренци 3:0 у уторак.

Финале је на програму седмог јула. Јуве чека трофеј у Купу тачно 20 година, док је Лацио управо у овом такмичењу освојио последњи укупно пре две сезоне.