ITA Kup: Lacio u finalu zahvaljujući Luliću!

Pogotkom Senada Lulića ekipa Lacija plasirala se u finale Kupa Italije, gde će igrati protiv Juventusa.

Fudbal 09.04.2015 | 14:00

Lacio je minimalnim rezultatom savladao Napoli na San Paulu, a bosanskohercegovački reprezentativac je meč rešio 11 minuta pre kraja.

U veoma izjednačenom meču napadači su teško stizali do gol šansi, Napoli je samo jednom direktno ugrozio Berišu, gosti tek dva puta više Anduhara, ali golman domaćina nije imao šansu posle sjajne asistencije Felipea Andersona za Lulića.

Lulić je tri minuta pre kraja bio sjajan i u odbrani, jer je sa gol linije izbacio loptu, a sjajan meč na San Paolu odigrao je i srpski reprezentativac Dušan Basta, koji je dva puta spasavao gol Lacija.

Lacio će tako u finalu Kupa igrati protiv najdominantnijeg tima Italije Juventusa, koji je do finala stigao ubedljivom pobedom u Firenci 3:0 u utorak.

Finale je na programu sedmog jula. Juve čeka trofej u Kupu tačno 20 godina, dok je Lacio upravo u ovom takmičenju osvojio poslednji ukupno pre dve sezone.