ХР Куп: Сплићани без побједника, Динаму мала предност

Динамо је стекао гол предности против Ријеке, док су Хајдук и Сплит ремизирали у првим мечевима полуфинала купа Хрватске.

Фудбал 09.04.2015 | 13:20

Загрепчани су као и пре неколико дана у првенству преокренули вођство Ријеке, али су за разлику од меча на Кантриди, сада на Максимиру славили 2:1.

С друге стране, Сплит је из пенала повео на Пољуду у градском дербију, али је босанскохерцеговачки репрезентативац Тино-Свен Сушић изједначио у року од два минута.

Ријека је повела у Загребу већ у шестом минуту преко Ласковића, одржавала је вођство до последњих 20 минута, када Португалац Пауло Мачадо и Чилеанац Анхело Енрикес доносе преокрет Динаму.

"Модри" су овај пут за разлику од меча у Ријеци успели да сачувају предност до последњег минута и са голом разлике путују на Кантриду.

Реванш мечеви полуфинала хрватског Купа су 22. априла.