HR Kup: Splićani bez pobjednika, Dinamu mala prednost

Dinamo je stekao gol prednosti protiv Rijeke, dok su Hajduk i Split remizirali u prvim mečevima polufinala kupa Hrvatske.

Fudbal 09.04.2015 | 13:20

Zagrepčani su kao i pre nekoliko dana u prvenstvu preokrenuli vođstvo Rijeke, ali su za razliku od meča na Kantridi, sada na Maksimiru slavili 2:1.

S druge strane, Split je iz penala poveo na Poljudu u gradskom derbiju, ali je bosanskohercegovački reprezentativac Tino-Sven Sušić izjednačio u roku od dva minuta.

Rijeka je povela u Zagrebu već u šestom minutu preko Laskovića, održavala je vođstvo do poslednjih 20 minuta, kada Portugalac Paulo Mačado i Čileanac Anhelo Enrikes donose preokret Dinamu.

"Modri" su ovaj put za razliku od meča u Rijeci uspeli da sačuvaju prednost do poslednjeg minuta i sa golom razlike putuju na Kantridu.

Revanš mečevi polufinala hrvatskog Kupa su 22. aprila.