Примера: Барса и Реал сигурни, разлика остала иста!

Фудбалери Барселоне победили су Алмерију са 4:0 (1:0) у оквиру 30. кола Примере, док је Реал био мање убедљив и са 2:0 однео је цео плен са гостовања Рајо Ваљекану.

Фудбал 09.04.2015 | 12:40

Мучила се дуго Барселона у претходном колу са Селтом за 1:0, али је Алмерију сломила у 33. минуту голом Месија, који се после паса Бартре лепо прошетао по десном боку до ивице шеснеаестерца, одакле је елегантно проследио лопту у мрежу.

Да навијачи уживају у нечему сличном, побринуо се и Уругвајац Луис Суарез у 55. минуту, пошто је сломио Касада у дриблингу и закуцао лопту у угао, под пречку. Ту није био крај, Бартра се надовезао ударцем главом, а у последњем минуту, "Ел Пистолеро" је ставио тачку на меч пласиравши за 4:0.

Претежак задатак за Алмерију представљало би тражење бодова за опстанак на Камп Ноу, против ривала жељног да задржи одстојање у односу на Реал Мадрид у борби за титулу.

Уједно, ово је Барси била увертира за суботње гостовање Севиљи (20.00), после чега ће Каталонци гостовати и ПСЖ-у у среду, у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона.

Услед тријумфа лидера Реал никако није смео да киксне и дуго је тражио пут до мреже у малом мадридском дербију, а онда је Ваљекано пао за пет минута.

Пре тога је Кристијано Роналдо кажњен жутим картоном за симулирање пенала почетком другог полувремена, нервирали су га и балони који су упали на терен, што га је изгледа додатно мотивисало да сломи отпор ривала.

Иницијатива се исплатила "краљевићима" у 68. минуту када је Карвахал одлично прошао по десном крилу и пронашао Роналда који је главом са ивице петерца послао лопту у мрежу што му је био 300. гол у дресу Реала.

Све дилеме око победника решио је пет минута касније Хамес Родригез пошто је прецизним ударцем са дистанце у доњи леви угао за коначних 2:0.

После 10 узастопних пораза, Кордоба је коначно дошла макар до ремија, али тако што је испустила победу против Депортива. Андоне је затресао мрежу у 55. минуту за вођство, а онда је постигао аутогол због лошег постављања и реакције после корнера. У ремију Кордобе, цео меч одиграо је млади репрезентативац Србије, Александар Пантић.