Primera: Barsa i Real sigurni, razlika ostala ista!

Fudbaleri Barselone pobedili su Almeriju sa 4:0 (1:0) u okviru 30. kola Primere, dok je Real bio manje ubedljiv i sa 2:0 odneo je ceo plen sa gostovanja Rajo Valjekanu.

Fudbal 09.04.2015 | 12:40

Mučila se dugo Barselona u prethodnom kolu sa Seltom za 1:0, ali je Almeriju slomila u 33. minutu golom Mesija, koji se posle pasa Bartre lepo prošetao po desnom boku do ivice šesneaesterca, odakle je elegantno prosledio loptu u mrežu.

Da navijači uživaju u nečemu sličnom, pobrinuo se i Urugvajac Luis Suarez u 55. minutu, pošto je slomio Kasada u driblingu i zakucao loptu u ugao, pod prečku. Tu nije bio kraj, Bartra se nadovezao udarcem glavom, a u poslednjem minutu, "El Pistolero" je stavio tačku na meč plasiravši za 4:0.

Pretežak zadatak za Almeriju predstavljalo bi traženje bodova za opstanak na Kamp Nou, protiv rivala željnog da zadrži odstojanje u odnosu na Real Madrid u borbi za titulu.

Ujedno, ovo je Barsi bila uvertira za subotnje gostovanje Sevilji (20.00), posle čega će Katalonci gostovati i PSŽ-u u sredu, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Usled trijumfa lidera Real nikako nije smeo da kiksne i dugo je tražio put do mreže u malom madridskom derbiju, a onda je Valjekano pao za pet minuta.

Pre toga je Kristijano Ronaldo kažnjen žutim kartonom za simuliranje penala početkom drugog poluvremena, nervirali su ga i baloni koji su upali na teren, što ga je izgleda dodatno motivisalo da slomi otpor rivala.

Inicijativa se isplatila "kraljevićima" u 68. minutu kada je Karvahal odlično prošao po desnom krilu i pronašao Ronalda koji je glavom sa ivice peterca poslao loptu u mrežu što mu je bio 300. gol u dresu Reala.

Sve dileme oko pobednika rešio je pet minuta kasnije Hames Rodrigez pošto je preciznim udarcem sa distance u donji levi ugao za konačnih 2:0.

Posle 10 uzastopnih poraza, Kordoba je konačno došla makar do remija, ali tako što je ispustila pobedu protiv Deportiva. Andone je zatresao mrežu u 55. minutu za vođstvo, a onda je postigao autogol zbog lošeg postavljanja i reakcije posle kornera. U remiju Kordobe, ceo meč odigrao je mladi reprezentativac Srbije, Aleksandar Pantić.