РУС: ЦСКА је сад далеко и од титуле и од ЛШ!

Фудбалери Динама савладали су ЦСКА 2:1 у московском дербију и удаљили градског ривала од Лиге шампиона.

Фудбал 08.04.2015 | 22:20

Меч на Химски арени је резултатски решен за 25 минута, гости су повели у десетом преко Јонова, изједначио је Миланов шест минута касније, а већ у 24. било је 1:2, поготком Џуџака.

Српски репрезентативац Зоран Тошић играо је од 53. минута за "армејце" који су пали на треће место на табели са бодом заостатка за Краснодаром, који је преузео позицију која води у елитно клупско такмичење.

Динамо је уједно гурнуо и Зенит ка титулу, јер тим из Санкт Петербурга сада има десет бодова од најближег пратиоца. Екипа с Петровског је у првом мечу дана савладала Терек 2:1, после преокрета у Грозном.

Московски клуб је с друге стране првом победом после три кола стигао до четврте позиције која води у Лигу Европе. Изједначио се са Рубином по броју бодова, али уз меч мање.

У другом московском дербију ове среде Локомотива је погоцима Португалца Мануела Фернандеса у последњих 20 минута срушила Торпедо и укључила се у борбу за ЛЕ.

Наш репрезентативац Петар Шкулетић играо је сат времена за Локосе, без конкретног учинка.

Изненађење дана приредио је Урал који је головима Смолова славио са 2:0 против Кубања у Краснодару и "побегао" из зоне испадања.