RUS: CSKA je sad daleko i od titule i od LŠ!

Fudbaleri Dinama savladali su CSKA 2:1 u moskovskom derbiju i udaljili gradskog rivala od Lige šampiona.

Fudbal 08.04.2015 | 22:20

Meč na Himski areni je rezultatski rešen za 25 minuta, gosti su poveli u desetom preko Jonova, izjednačio je Milanov šest minuta kasnije, a već u 24. bilo je 1:2, pogotkom Džudžaka.

Srpski reprezentativac Zoran Tošić igrao je od 53. minuta za "armejce" koji su pali na treće mesto na tabeli sa bodom zaostatka za Krasnodarom, koji je preuzeo poziciju koja vodi u elitno klupsko takmičenje.

Dinamo je ujedno gurnuo i Zenit ka titulu, jer tim iz Sankt Peterburga sada ima deset bodova od najbližeg pratioca. Ekipa s Petrovskog je u prvom meču dana savladala Terek 2:1, posle preokreta u Groznom.

Moskovski klub je s druge strane prvom pobedom posle tri kola stigao do četvrte pozicije koja vodi u Ligu Evrope. Izjednačio se sa Rubinom po broju bodova, ali uz meč manje.

U drugom moskovskom derbiju ove srede Lokomotiva je pogocima Portugalca Manuela Fernandesa u poslednjih 20 minuta srušila Torpedo i uključila se u borbu za LE.

Naš reprezentativac Petar Škuletić igrao je sat vremena za Lokose, bez konkretnog učinka.

Iznenađenje dana priredio je Ural koji je golovima Smolova slavio sa 2:0 protiv Kubanja u Krasnodaru i "pobegao" iz zone ispadanja.