РУС: Краснодар обишао ЦСКА и хоће у ЛШ!

Фудбалери Краснодара остварили су велику победу у борби за Лигу шампиона, док је Мордовија направила огроман корак ка опстанку у Премијер лиги.

Фудбал 08.04.2015 | 17:00

Краснодар је савладао Рубин 2:1 после преокрета у Казању и престигао на другом месту шампиона ЦСКА, бар на један дан.

С друге стране, Мордовија је голом из пенала савладала "фењераша" Амкар и удаљила се на осам бодова од зоне испадања.

Рубин је повео против Краснодара голом Дјадјуна у 22. минуту и најавио шесту узастопну победу, али је Уругвајац Маурисио Перејра фантастичним головима крајем првог (слободан ударац) и пет минута пре краја другог полувремена (волеј са ивице казненог), донео и победу гостима.

Краснодар сада има бод више од ЦСКА који у среду игра градски дерби са Динамом, којем су неопходни бодови ако жели пласман у Европу.

С друге стране, Рубин је овим поразом себи закомпликовао борбу за пласман у Лиги шампиона, јер има пет бодова мање од Краснодара.