RUS: Krasnodar obišao CSKA i hoće u LŠ!

Fudbaleri Krasnodara ostvarili su veliku pobedu u borbi za Ligu šampiona, dok je Mordovija napravila ogroman korak ka opstanku u Premijer ligi.

Fudbal 08.04.2015 | 17:00

Krasnodar je savladao Rubin 2:1 posle preokreta u Kazanju i prestigao na drugom mestu šampiona CSKA, bar na jedan dan.

S druge strane, Mordovija je golom iz penala savladala "fenjeraša" Amkar i udaljila se na osam bodova od zone ispadanja.

Rubin je poveo protiv Krasnodara golom Djadjuna u 22. minutu i najavio šestu uzastopnu pobedu, ali je Urugvajac Maurisio Perejra fantastičnim golovima krajem prvog (slobodan udarac) i pet minuta pre kraja drugog poluvremena (volej sa ivice kaznenog), doneo i pobedu gostima.

Krasnodar sada ima bod više od CSKA koji u sredu igra gradski derbi sa Dinamom, kojem su neophodni bodovi ako želi plasman u Evropu.

S druge strane, Rubin je ovim porazom sebi zakomplikovao borbu za plasman u Ligi šampiona, jer ima pet bodova manje od Krasnodara.