Пенал за Звезду који је изнервирао Партизан, два црвена, два гола Милошевића и пројектил у 90. минуту за почетак журке у Хумској! Судија Саво Чоканица био у центру пажње 1994. године у полуфиналу тадашњег Купа Југославије.

Фудбал 07.04.2015 | 21:40

На данашњи дан пре тачно 21 годину Партизан је пред 35.000 гледалаца победио Црвену звезду са 3:1 у драматичном реваншу, где су виђена два пенала и два искључења (Мирковић и Дробњак), те се пласирао у финале тадашњег Купа Југославије. Црвено-бели су имали минималну предност из првог меча на Маракани и дошли су у Хумску са намером да то и одбране. Али тада је био расположен Саво Милошевић, а и срећа је била на страни црно-белих...

Милошевић је у 36. довео домаћина у вођство, а онда се све решавало у последњих 15 минута меча. Судија Саво Чоканица је у 77. минуту досудио сумњив пенал за Звезду и изнервирао партизановце који су узалуд протестовали код њега. Илија Ивић је био прецизан са беле тачке. Притисак Партизана у финишу уродио је плодом пошто су натерали Чоканицу да досудио пенал за њих. Милошевић је са креча постигао други гол, да би Васиљевић у 90. минуту са дистанце послао прави пројектил за 3:1 и журка у Хумској могла је да почне.

Многи су тада били сложни у оцени да је одигран један од најбољих дербија...

Партизан – Црвена звезда 3:1

Стрелци: Милошевић 36, 85п, Васиљевић 90 - Ивић 77п