Penal za Zvezdu koji je iznervirao Partizan, dva crvena, dva gola Miloševića i projektil u 90. minutu za početak žurke u Humskoj! Sudija Savo Čokanica bio u centru pažnje 1994. godine u polufinalu tadašnjeg Kupa Jugoslavije.

Fudbal 07.04.2015 | 21:40

Na današnji dan pre tačno 21 godinu Partizan je pred 35.000 gledalaca pobedio Crvenu zvezdu sa 3:1 u dramatičnom revanšu, gde su viđena dva penala i dva isključenja (Mirković i Drobnjak), te se plasirao u finale tadašnjeg Kupa Jugoslavije. Crveno-beli su imali minimalnu prednost iz prvog meča na Marakani i došli su u Humsku sa namerom da to i odbrane. Ali tada je bio raspoložen Savo Milošević, a i sreća je bila na strani crno-belih...

Milošević je u 36. doveo domaćina u vođstvo, a onda se sve rešavalo u poslednjih 15 minuta meča. Sudija Savo Čokanica je u 77. minutu dosudio sumnjiv penal za Zvezdu i iznervirao partizanovce koji su uzalud protestovali kod njega. Ilija Ivić je bio precizan sa bele tačke. Pritisak Partizana u finišu urodio je plodom pošto su naterali Čokanicu da dosudio penal za njih. Milošević je sa kreča postigao drugi gol, da bi Vasiljević u 90. minutu sa distance poslao pravi projektil za 3:1 i žurka u Humskoj mogla je da počne.

Mnogi su tada bili složni u oceni da je odigran jedan od najboljih derbija...

Partizan – Crvena zvezda 3:1

Strelci: Milošević 36, 85p, Vasiljević 90 - Ivić 77p