ФРА: ПСЖ-у класик и 1. мјесто!

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су Олимпик на гостовању у Марсеју са 3:2 у последњој утакмици 31. кола Лиге 1 и вратили се на чело табеле.

Фудбал 06.04.2015 | 15:00

Актуелни шампион је славио пред 65.000 навијача на „Велодрому“ после сјајног преокрета, пошто је Олимпик два пута водио захваљујући Андре-Пјеру Жињаку.

Међутим, аутогол Жеремија Морела донео је сва три бода ’Свецима’ за које су стрелци били и Блез Матуиди и Маркињос.

Олимпик је повео у 30. минуту преко Жињака, који је главом сјајно реаговао после центаршута Димитрија Пајеа. Реакција гостију уследила је само пет минута касније, када је Матуиди постигао сјајан погодак са ивице казненог простора.

Међутим, славље гостију није дуго потрајало, пошто је Жињак својим 19. голом у Лиги 1 ове сезоне довео Марсеј у вођство. Француски репрезентативац је поново одлично испратио центаршут и са ивице шеснаестерца јаким ударцем савладао голмана ’Светаца’.

На самом почетку другог полувремена уследио је потпуни преокрет актуелног шампиона, који је постигао два гола у року од три минута. Прво је Матуиди одлично прихватио одбијену лопту у казненом простору и послао је у мрежу, да би Морел поставио коначан резултат када је покушао да избије лопту после центаршута, али ју је послао у свој гол.

Утакмицу на „Велодрому“ су обележили и бројни инциденти. Прво су играчи и стручни штаб Пари Сен Жермена нападнути по доласку на стадиону, а током утакмице су их присталице Олимпика гађали бројним тврдим предметима. Навијачи Марсеја се нису зауставили на томе, па су употребљавали и ласере кад год су играчи ’Светаца’ били у нападу.

Захваљујући 17. тријумфу ове сезоне, Пари Сен Жермен се вратио на чело табеле и сада има 62 бода, један више од Олимпика из Лиона, док је Марсеј остао на трећем месту са 57.

У преосталим утакмицама одиграним у недељу, победе од по 2:1 су остварили Бордо и Каен. Бордо је на свом терену славио против Ланса, док је Каен у гостима био бољи од Нанта.

Бордо је до тријумфа над Лансом дошао голом Николе Морис-Белеја у надокнади времена. Претходно је Маријано довео домаћи тим у вођство у 80. минуту, а Пабло Чаварија је изједначио шест минута касније. Бордо је тако остао на шестом месту табеле, док је Ланс и даље прикован за зачеље.

Каен је у дербију средине табеле славио против Нанта головима у последњих десетак минута утакмице. Нант је водио од 11. минуту голом Алехандра Бедоје, да би Емилијано Сала изједначио из пенала у 80. минуту, а Томас Лемар донео сва три бода Каену у последњим тренуцима утакмице.