FRA: PSŽ-u klasik i 1. mjesto!

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Olimpik na gostovanju u Marseju sa 3:2 u poslednjoj utakmici 31. kola Lige 1 i vratili se na čelo tabele.

Fudbal 06.04.2015 | 15:00

Aktuelni šampion je slavio pred 65.000 navijača na „Velodromu“ posle sjajnog preokreta, pošto je Olimpik dva puta vodio zahvaljujući Andre-Pjeru Žinjaku.

Međutim, autogol Žeremija Morela doneo je sva tri boda ’Svecima’ za koje su strelci bili i Blez Matuidi i Markinjos.

Olimpik je poveo u 30. minutu preko Žinjaka, koji je glavom sjajno reagovao posle centaršuta Dimitrija Pajea. Reakcija gostiju usledila je samo pet minuta kasnije, kada je Matuidi postigao sjajan pogodak sa ivice kaznenog prostora.

Međutim, slavlje gostiju nije dugo potrajalo, pošto je Žinjak svojim 19. golom u Ligi 1 ove sezone doveo Marsej u vođstvo. Francuski reprezentativac je ponovo odlično ispratio centaršut i sa ivice šesnaesterca jakim udarcem savladao golmana ’Svetaca’.

Na samom početku drugog poluvremena usledio je potpuni preokret aktuelnog šampiona, koji je postigao dva gola u roku od tri minuta. Prvo je Matuidi odlično prihvatio odbijenu loptu u kaznenom prostoru i poslao je u mrežu, da bi Morel postavio konačan rezultat kada je pokušao da izbije loptu posle centaršuta, ali ju je poslao u svoj gol.

Utakmicu na „Velodromu“ su obeležili i brojni incidenti. Prvo su igrači i stručni štab Pari Sen Žermena napadnuti po dolasku na stadionu, a tokom utakmice su ih pristalice Olimpika gađali brojnim tvrdim predmetima. Navijači Marseja se nisu zaustavili na tome, pa su upotrebljavali i lasere kad god su igrači ’Svetaca’ bili u napadu.

Zahvaljujući 17. trijumfu ove sezone, Pari Sen Žermen se vratio na čelo tabele i sada ima 62 boda, jedan više od Olimpika iz Liona, dok je Marsej ostao na trećem mestu sa 57.

U preostalim utakmicama odigranim u nedelju, pobede od po 2:1 su ostvarili Bordo i Kaen. Bordo je na svom terenu slavio protiv Lansa, dok je Kaen u gostima bio bolji od Nanta.

Bordo je do trijumfa nad Lansom došao golom Nikole Moris-Beleja u nadoknadi vremena. Prethodno je Marijano doveo domaći tim u vođstvo u 80. minutu, a Pablo Čavarija je izjednačio šest minuta kasnije. Bordo je tako ostao na šestom mestu tabele, dok je Lans i dalje prikovan za začelje.

Kaen je u derbiju sredine tabele slavio protiv Nanta golovima u poslednjih desetak minuta utakmice. Nant je vodio od 11. minutu golom Alehandra Bedoje, da bi Emilijano Sala izjednačio iz penala u 80. minutu, a Tomas Lemar doneo sva tri boda Kaenu u poslednjim trenucima utakmice.