Примера: Деветка Реала, мучење Барсе...

Фудбалери Реал Мадрида славили су са невероватних 9:1 против Гранаде у 29. колу Примере, а могли су да дају најмање још седам голова, али и ово је било сасвим довољно да се демонстрира сила. Главни актер утакмице на "Сантијаго Бернабау" био је Кристијано Роналдо који се разгоропадио, дао хет-трик за осам минута и постигао пет погодака укупно. Барселона се са друге стране мучила против Селте, коју је са 1:0 савладала голом у 73. минуту.

Фудбал 06.04.2015 | 14:40

Лоша прича за Гранаду почела је у 25. минуту након што је Герет Бејл претрчао голмана гостујуће екипе Олазабала, тако да му није било тешко да донесе вођство Мадриђанима. Пет минута касније је кренула и Роналдова симфонија, јер је сачекао веома фину и луцидну асистенцију од Хамеса Родригеза, а онда са леве стране погодио дијагоналу за 2:0.

Португалац је у 36. минуту натрчао на лопту на неких шест метара и преварио чувара мреже Гранаде, а два минута касније је прихватио пас од Бејла и са ивице шеснаестерца пробио руке Олазабала, а тај погодак може се делимично приписати и голману који није адекватно реаговао у тој ситуацији.

Тада је било јасно у ком смеру утакмица, па је Карим Бензема уписао своје име у листу стрелаца у 52. минуту, а два минута касније Роналдо поново ступа на сцену, и опет на асистенцију Бејла. Ибањез је 16 минута пре краја сусрета постигао почасни погодак за Гранаду, али не да гости не могу да буду задовољни са тим, већ је било исто да ли ће при таквом резултат Касиљас бити савладан или не.

Потрудили су се играчи Гранаде да постигну и други гол, али да преваре свог голмана пошто је штопер Маинц по инерцији гурнуо лопту у мрежу са четири метра после центаршута са леве стране. Невероватни Роналдо сее у 89. минуту прикрао на другој стативи, сачекао убачену лопту Луке Модрића и спровео је у леви доњи угао за коначних 9:1.

Са друге стране, Валенсија је пропустила прилику да прескочи мадридски Атлетико, пошто није затресла мрежу Виљареала на гостовању. Захваљујући томе, "закувала" се борба за квалификације за Лигу шампиона, јер шансу тражи и Севиља, која сада има три бода мање.

Барселона је у првој половини сезоне изгубила од Селте са 1:0, а морала је добро да се помучи како би се реванширала. Три бода донео је Матје после прекида у 73. минуту, а пред сам крај меча, Орељана добио црвени картон, и то пошто је груменом земље гађао Бускетса. Немања Радоја био је актер меча, пошто је у табору Селте заменио Крон-Делија, у 67. минуту.