Primera: Devetka Reala, mučenje Barse...

Fudbaleri Real Madrida slavili su sa neverovatnih 9:1 protiv Granade u 29. kolu Primere, a mogli su da daju najmanje još sedam golova, ali i ovo je bilo sasvim dovoljno da se demonstrira sila. Glavni akter utakmice na "Santijago Bernabau" bio je Kristijano Ronaldo koji se razgoropadio, dao het-trik za osam minuta i postigao pet pogodaka ukupno. Barselona se sa druge strane mučila protiv Selte, koju je sa 1:0 savladala golom u 73. minutu.

Fudbal 06.04.2015 | 14:40

Loša priča za Granadu počela je u 25. minutu nakon što je Geret Bejl pretrčao golmana gostujuće ekipe Olazabala, tako da mu nije bilo teško da donese vođstvo Madriđanima. Pet minuta kasnije je krenula i Ronaldova simfonija, jer je sačekao veoma finu i lucidnu asistenciju od Hamesa Rodrigeza, a onda sa leve strane pogodio dijagonalu za 2:0.

Portugalac je u 36. minutu natrčao na loptu na nekih šest metara i prevario čuvara mreže Granade, a dva minuta kasnije je prihvatio pas od Bejla i sa ivice šesnaesterca probio ruke Olazabala, a taj pogodak može se delimično pripisati i golmanu koji nije adekvatno reagovao u toj situaciji.

Tada je bilo jasno u kom smeru utakmica, pa je Karim Benzema upisao svoje ime u listu strelaca u 52. minutu, a dva minuta kasnije Ronaldo ponovo stupa na scenu, i opet na asistenciju Bejla. Ibanjez je 16 minuta pre kraja susreta postigao počasni pogodak za Granadu, ali ne da gosti ne mogu da budu zadovoljni sa tim, već je bilo isto da li će pri takvom rezultat Kasiljas biti savladan ili ne.

Potrudili su se igrači Granade da postignu i drugi gol, ali da prevare svog golmana pošto je štoper Mainc po inerciji gurnuo loptu u mrežu sa četiri metra posle centaršuta sa leve strane. Neverovatni Ronaldo see u 89. minutu prikrao na drugoj stativi, sačekao ubačenu loptu Luke Modrića i sproveo je u levi donji ugao za konačnih 9:1.

Sa druge strane, Valensija je propustila priliku da preskoči madridski Atletiko, pošto nije zatresla mrežu Viljareala na gostovanju. Zahvaljujući tome, "zakuvala" se borba za kvalifikacije za Ligu šampiona, jer šansu traži i Sevilja, koja sada ima tri boda manje.

Barselona je u prvoj polovini sezone izgubila od Selte sa 1:0, a morala je dobro da se pomuči kako bi se revanširala. Tri boda doneo je Matje posle prekida u 73. minutu, a pred sam kraj meča, Oreljana dobio crveni karton, i to pošto je grumenom zemlje gađao Busketsa. Nemanja Radoja bio je akter meča, pošto je u taboru Selte zamenio Kron-Delija, u 67. minutu.