РУС: Зенит све ближи титули послије побједе над ЦСКА!

Фудбалери Зенита направили су, вероватно, кључни корак ка титули пошто су у 21. колу у Санкт Петербургу поразили другопласирани тим руског првенства ЦСКА са 2:1.

Фудбал 06.04.2015 | 13:40

Зенит после победе над "армејцима" има 51 бод, што је седам више од Московљана.

Оба гола за домаћи колектив постигао је бразилски репрезентативац Хулк. Вођство је стигло у 62. минуту након што је Олег Шатов из контра транзиције пронашао Хулка који је силовито опалио са ивице шеснаестерца и пронашао горњи леви угао што је оставило голмана Игора Акинфејева без икаквих шанси.

Акинфејев је добро бранио, у 73. минуту сјајно блокирао ударац Данија, али је лопта дошла до Хулка којег Березуцки није успео да спречи да погоди мрежу за, испоставиће се, недостижних 2:0.

Березуцки можда није спречио погодак, али је зато кумовао код јединог гола своје екипе у 81. минуту након што је дугом лоптом пронашао Страндберга који клизећим стартом од десне стативе убацио лопту преко гол није.