RUS: Zenit sve bliži tituli poslije pobjede nad CSKA!

Fudbaleri Zenita napravili su, verovatno, ključni korak ka tituli pošto su u 21. kolu u Sankt Peterburgu porazili drugoplasirani tim ruskog prvenstva CSKA sa 2:1.

Fudbal 06.04.2015 | 13:40

Zenit posle pobede nad "armejcima" ima 51 bod, što je sedam više od Moskovljana.

Oba gola za domaći kolektiv postigao je brazilski reprezentativac Hulk. Vođstvo je stiglo u 62. minutu nakon što je Oleg Šatov iz kontra tranzicije pronašao Hulka koji je silovito opalio sa ivice šesnaesterca i pronašao gornji levi ugao što je ostavilo golmana Igora Akinfejeva bez ikakvih šansi.

Akinfejev je dobro branio, u 73. minutu sjajno blokirao udarac Danija, ali je lopta došla do Hulka kojeg Berezucki nije uspeo da spreči da pogodi mrežu za, ispostaviće se, nedostižnih 2:0.

Berezucki možda nije sprečio pogodak, ali je zato kumovao kod jedinog gola svoje ekipe u 81. minutu nakon što je dugom loptom pronašao Strandberga koji klizećim startom od desne stative ubacio loptu preko gol nije.