ФРА: Лион је поново лидер!

Фудбалери Лиона преузели су челну позицију на табели Лиге 1, после победе над Генгамом у мечу 31. кола националног првенства.

Фудбал 05.04.2015 | 12:00

Лион је славио са 3:1 и сада има 61 бод, два више од Пари Сен Жермена који се у недељу у дербију кола састаје са Олимпиком из Марсеја.

Фекир и Лаказет су у првом полувремену већ најавили тријумф, а после црвеног картона Кербрата у финишу, било је јасно да бодови иду у Лион. Н’Јие је погодио за 3:0, да би коначан резултат поставио Буво три минута пре краја.

Српски репрезентативац Милан Бишевац и даље се опоравља од повреде колена.

Мец је победом над Тулузом ухватио последњи воз у борби за опстанак.

Домаћи су славили са 3:2 – сва 3 гола за домаће је дао Мајга, док су за госте стрелци били Бен Јадер у 22. и Думбија у 90. минуту. Код првог поготка је асистент био наш Пешић.

Монпеље је после заостатка на полувремену успео да преокрене резултат и сасвим заслужено слави против Бастије. Басија је повела голом Сиоа, а за домаће су у наставку погодили Бариос у 69, Муније у 72. и Сансон у 90.

Још један узбудљив меч у овом колу, одиграли су Ница и Евијан који су ремизирали 2:2. Голове за домаће су постигли Босети у 45. и Ејсерик у 68, а за госте су погодили Нонкеу у 18. и Томасон у 78. минуту.

Лил је лагано савладао гостујући Ремс, погоцима Корочите, Ориђија и Руоа, док је Рен протутњао кроз Лоријен – 3:0.