FRA: Lion je ponovo lider!

Fudbaleri Liona preuzeli su čelnu poziciju na tabeli Lige 1, posle pobede nad Gengamom u meču 31. kola nacionalnog prvenstva.

Fudbal 05.04.2015 | 12:00

Lion je slavio sa 3:1 i sada ima 61 bod, dva više od Pari Sen Žermena koji se u nedelju u derbiju kola sastaje sa Olimpikom iz Marseja.

Fekir i Lakazet su u prvom poluvremenu već najavili trijumf, a posle crvenog kartona Kerbrata u finišu, bilo je jasno da bodovi idu u Lion. N’Jie je pogodio za 3:0, da bi konačan rezultat postavio Buvo tri minuta pre kraja.

Srpski reprezentativac Milan Biševac i dalje se oporavlja od povrede kolena.

Mec je pobedom nad Tuluzom uhvatio poslednji voz u borbi za opstanak.

Domaći su slavili sa 3:2 – sva 3 gola za domaće je dao Majga, dok su za goste strelci bili Ben Jader u 22. i Dumbija u 90. minutu. Kod prvog pogotka je asistent bio naš Pešić.

Monpelje je posle zaostatka na poluvremenu uspeo da preokrene rezultat i sasvim zasluženo slavi protiv Bastije. Basija je povela golom Sioa, a za domaće su u nastavku pogodili Barios u 69, Munije u 72. i Sanson u 90.

Još jedan uzbudljiv meč u ovom kolu, odigrali su Nica i Evijan koji su remizirali 2:2. Golove za domaće su postigli Boseti u 45. i Ejserik u 68, a za goste su pogodili Nonkeu u 18. i Tomason u 78. minutu.

Lil je lagano savladao gostujući Rems, pogocima Koročite, Oriđija i Ruoa, dok je Ren protutnjao kroz Lorijen – 3:0.