Серија А: Јувеу не пада на памет да ''прикочи''!

Аргентинац дао један и учествовао у акцији код другог гола Јувеа, за победу над неугодним Емполијем и вероватну одбрану титуле.

Фудбал 05.04.2015 | 11:20

Да ли је ово крај трке за "скудетом"? Изгледа да јесте...

Јувентус је у суботу увече победио Емполи резултатом 2:0 (Тевез 43, Переира 90+4) и у последњих девет кола улази са 14 бодова више од Роме, а 15 више од Лација, што би с обзиром на досадашњи учинак "старе даме" у Серији А (21 победа, седам ремија, један пораз) требало да буде ненадокнадива предност.

Тренер Масимилијано Алегри није могао да рачуна на повређене Погбу, Маркизија, Пирла, Асамоу и Касереса, док су неки играчи, попут Морате, изостављени из стартне поставе да би се потпуно физички опоравили после ангажмана у репрезентацији.

Због одсуства великог броја играча нису постојале претпоставке за добру припрему утакмице, а Емполи је са девет ремија на претходних 13 гостовања давао додатни разлог за стрепњу навијача првака Италије.

Међутим, Јувентус је и овог пута имао тај квалитет више, који долази до изражаја када екипи не иде толико добро.

И иначе изузетно агилни и опасни Карлос Тевез, у финишу првог полувремена је после индиректа са шест-седам метара искоса "закуцао" лопту у горњи део мреже, а у последњим тренуцима утакмице одлично шутирао са 16 метара, а присебни Роберто Переира сместио одбитак иза леђа голмана Сепеа - 2:0!

Друго полувреме протекло је у Алегријевом "презнојавању" крај аут-линије, јер је Емполи у два-три наврата озбиљно запретио изједначењем, док његов тим никако није успевао да другим поготком ублажи нервозу.

Занимљиво је да се у финишу повредио Артуро Видал, а на другој страни Симоне Верди, па пошто су биле обављене све измене, играло се "10 на 10". Профитирао је Јувентус, вероватни нови-стари првак Италије!