Serija A: Juveu ne pada na pamet da ''prikoči''!

Argentinac dao jedan i učestvovao u akciji kod drugog gola Juvea, za pobedu nad neugodnim Empolijem i verovatnu odbranu titule.

Fudbal 05.04.2015 | 11:20

Da li je ovo kraj trke za "skudetom"? Izgleda da jeste...

Juventus je u subotu uveče pobedio Empoli rezultatom 2:0 (Tevez 43, Pereira 90+4) i u poslednjih devet kola ulazi sa 14 bodova više od Rome, a 15 više od Lacija, što bi s obzirom na dosadašnji učinak "stare dame" u Seriji A (21 pobeda, sedam remija, jedan poraz) trebalo da bude nenadoknadiva prednost.

Trener Masimilijano Alegri nije mogao da računa na povređene Pogbu, Markizija, Pirla, Asamou i Kaseresa, dok su neki igrači, poput Morate, izostavljeni iz startne postave da bi se potpuno fizički oporavili posle angažmana u reprezentaciji.

Zbog odsustva velikog broja igrača nisu postojale pretpostavke za dobru pripremu utakmice, a Empoli je sa devet remija na prethodnih 13 gostovanja davao dodatni razlog za strepnju navijača prvaka Italije.

Međutim, Juventus je i ovog puta imao taj kvalitet više, koji dolazi do izražaja kada ekipi ne ide toliko dobro.

I inače izuzetno agilni i opasni Karlos Tevez, u finišu prvog poluvremena je posle indirekta sa šest-sedam metara iskosa "zakucao" loptu u gornji deo mreže, a u poslednjim trenucima utakmice odlično šutirao sa 16 metara, a prisebni Roberto Pereira smestio odbitak iza leđa golmana Sepea - 2:0!

Drugo poluvreme proteklo je u Alegrijevom "preznojavanju" kraj aut-linije, jer je Empoli u dva-tri navrata ozbiljno zapretio izjednačenjem, dok njegov tim nikako nije uspevao da drugim pogotkom ublaži nervozu.

Zanimljivo je da se u finišu povredio Arturo Vidal, a na drugoj strani Simone Verdi, pa pošto su bile obavljene sve izmene, igralo se "10 na 10". Profitirao je Juventus, verovatni novi-stari prvak Italije!