БЛ: ''Издајник'' побједио Борусију!

Бајерн победио на Вестфалену 1:0, голом Роберта Левандовског, кога су на истом месту донедавно обожавали.

Фудбал 05.04.2015 | 10:40

Роберт Левандовски вратио се у Дортмунд и подсетио 80.000 навијача оно што већ добро знају - колики је мајстор!

Пољски нападач био је најбољиј играч Бајерна и стрелац јединог гола на утакмици. За коначних:

ДОРТМУНД - БАЈЕРН 0:1 (0:0)

У тандему са Томасом Милером, бивши центарфор Дортмунда предводио је Баварце до још једне, 21. лигашке победе, којом је првак Немачке одмакао на табели другопласираном Волфсбургу десет поена.

Дортмунд је пропустио своје прилике по сунчаном дану, "притисао" противника на почетку, али остао без плена. Жалили су се на недосуђене пенале, гледали како Мануел Нојер зауставља у финишу на линији шут Марка Ројса и остали на чак 34 поена заостатка за шампионом.

Могућност да Бајерн не освоји титулу граничи се са научном фантастиком исто колико и сценарио према којем би Дортмунд заиграо у Лиги шампиона, о којој више не размишља. Сада је напад на шесто место и борба за пласман у Лигу Европе главни циљ "милионера".

Иако су на Вестфален дошли ослабљени за неколико јако важних играча (Робен, Рибери, Алаба), гости су чак и рутински освојили бодове, које би морали бити у највећој мери приписани заслузи Пепа Гвардиоле.

Шпанац је водио меч према стриктно дефинисаном плану, извео на терен од почетка поставу у прилично дефанзивној формацији: Нојер - Бенатија, Боатенг, Данте - Рафиња, Бернат, Ћави Алонсо - Лам, Швајнштајгер - Милер, Левандовски.

Колико су Баварци успели у циљу сведочи податак да у првом полувремену нису упутили НИЈЕДАН шут у оквир гола. Када су повели, у 36. минуту, постало је јасно да ће Дортмунд јако тешко успети да изједначи. У другом полувремену, када су се Баварци додатно "затворили", тај задатак постао је буквално неостварив.

Српски интернационалац Невен Суботић био је стартни штопер домаћина и у осмом минуту "скинуо" лопту са гол линије, док је ишла ка мрежи, само одложивши неизбежно. Дортмунд је наступио у саставу: Вајденфелер - Папастатопулос, Суботић, Хумелс, Шмелцер - Бендер, Гундоган - Блашчиковски, Ројс, Кампл - Обамејанг.