BL: ''Izdajnik'' pobjedio Borusiju!

Bajern pobedio na Vestfalenu 1:0, golom Roberta Levandovskog, koga su na istom mestu donedavno obožavali.

Fudbal 05.04.2015 | 10:40

Robert Levandovski vratio se u Dortmund i podsetio 80.000 navijača ono što već dobro znaju - koliki je majstor!

Poljski napadač bio je najboljij igrač Bajerna i strelac jedinog gola na utakmici. Za konačnih:

DORTMUND - BAJERN 0:1 (0:0)

U tandemu sa Tomasom Milerom, bivši centarfor Dortmunda predvodio je Bavarce do još jedne, 21. ligaške pobede, kojom je prvak Nemačke odmakao na tabeli drugoplasiranom Volfsburgu deset poena.

Dortmund je propustio svoje prilike po sunčanom danu, "pritisao" protivnika na početku, ali ostao bez plena. Žalili su se na nedosuđene penale, gledali kako Manuel Nojer zaustavlja u finišu na liniji šut Marka Rojsa i ostali na čak 34 poena zaostatka za šampionom.

Mogućnost da Bajern ne osvoji titulu graniči se sa naučnom fantastikom isto koliko i scenario prema kojem bi Dortmund zaigrao u Ligi šampiona, o kojoj više ne razmišlja. Sada je napad na šesto mesto i borba za plasman u Ligu Evrope glavni cilj "milionera".

Iako su na Vestfalen došli oslabljeni za nekoliko jako važnih igrača (Roben, Riberi, Alaba), gosti su čak i rutinski osvojili bodove, koje bi morali biti u najvećoj meri pripisani zasluzi Pepa Gvardiole.

Španac je vodio meč prema striktno definisanom planu, izveo na teren od početka postavu u prilično defanzivnoj formaciji: Nojer - Benatija, Boateng, Dante - Rafinja, Bernat, Ćavi Alonso - Lam, Švajnštajger - Miler, Levandovski.

Koliko su Bavarci uspeli u cilju svedoči podatak da u prvom poluvremenu nisu uputili NIJEDAN šut u okvir gola. Kada su poveli, u 36. minutu, postalo je jasno da će Dortmund jako teško uspeti da izjednači. U drugom poluvremenu, kada su se Bavarci dodatno "zatvorili", taj zadatak postao je bukvalno neostvariv.

Srpski internacionalac Neven Subotić bio je startni štoper domaćina i u osmom minutu "skinuo" loptu sa gol linije, dok je išla ka mreži, samo odloživši neizbežno. Dortmund je nastupio u sastavu: Vajdenfeler - Papastatopulos, Subotić, Humels, Šmelcer - Bender, Gundogan - Blaščikovski, Rojs, Kampl - Obamejang.