ПЛ: Разбијен нос, гол са 60 метара, а Мурињо срећан!

Последњи суботњи меч у Премијер лиги био је све само не оно што се очекивало, а очекивала се малтене лагана, можда и убедљива победа лидера Челсија над десетопласираним Стоуком. Три бода су на крају остала на Стамфорд бриџу, али уз резултат 2:1 многи други детаљи били су више него занимљиви.

Фудбал 05.04.2015 | 10:20

Уз Бранислава Ивановића и Немању Матића у стартној постави, Жозе Мурињо је од самог старта трагао за тријумфом који би "плавцима" вратио седам бодова предности у односу на другопласирани Арсенал, чији је убедљив тријумф над Ливерпулом (4:1) обележио први део првог дана викенда на острву.

И, негде до 39. минута навијачи Челсија су стрепели, када је Филип Волшејд фаулирао Фабрегаса у казненом простору Стоука, што је омогућило Едену Азару да са беле тачке донесе предност домаћину.

Међутим, право фудбалско чудо виђено је у у финишу полувремена, а Фабрегас је поново био у центру пажње, истина на кратко, и истина - болно, јер га је Чарли Адам нехотице ударио по лицу у жару борбе за лопту. И, само што се раскрвављени Шпанац вратио у игру, Адам је на "својој", Стоуковој половини, решио да уради нешто неочекивано. Са више од 60 метара пробао је да лобује голмана Челсија, а како је Тибо Куртоа био превише удаљен од свог гола, у тој намери је играч Стоука и успео.

Мурињо је у другом полувремену убацио Дијега Кошту у игру, уместо Оскара, надајући се да ће му појачани напад вратити предност, али прво што се битније десило - била је Коштина повреда. Држећи се за задњу ложу, рођени Бразилац а члан "црвене фурије", тражио је измену само десет минута по уласку у игру, па је шансу добио искусни Дидије Дрогба.

Ипак, Стоуку је пресудио тандем Еден Азар - Лоик Реми, јер су њих двојица у 62. минуту надмудрили потпуно "одсутну" одбрану ривала (одсутну јер је голман Асмир Беговић очајно убацио лопту у игру, руком), па је Азар тако прошао кроз средину дефанзивне линије гостију, а онда упослио самог Ремија коме није било тешко да обрадује Муриња и "плавце".