PL: Razbijen nos, gol sa 60 metara, a Murinjo srećan!

Poslednji subotnji meč u Premijer ligi bio je sve samo ne ono što se očekivalo, a očekivala se maltene lagana, možda i ubedljiva pobeda lidera Čelsija nad desetoplasiranim Stoukom. Tri boda su na kraju ostala na Stamford bridžu, ali uz rezultat 2:1 mnogi drugi detalji bili su više nego zanimljivi.

Fudbal 05.04.2015 | 10:20

Uz Branislava Ivanovića i Nemanju Matića u startnoj postavi, Žoze Murinjo je od samog starta tragao za trijumfom koji bi "plavcima" vratio sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Arsenal, čiji je ubedljiv trijumf nad Liverpulom (4:1) obeležio prvi deo prvog dana vikenda na ostrvu.

I, negde do 39. minuta navijači Čelsija su strepeli, kada je Filip Volšejd faulirao Fabregasa u kaznenom prostoru Stouka, što je omogućilo Edenu Azaru da sa bele tačke donese prednost domaćinu.

Međutim, pravo fudbalsko čudo viđeno je u u finišu poluvremena, a Fabregas je ponovo bio u centru pažnje, istina na kratko, i istina - bolno, jer ga je Čarli Adam nehotice udario po licu u žaru borbe za loptu. I, samo što se raskrvavljeni Španac vratio u igru, Adam je na "svojoj", Stoukovoj polovini, rešio da uradi nešto neočekivano. Sa više od 60 metara probao je da lobuje golmana Čelsija, a kako je Tibo Kurtoa bio previše udaljen od svog gola, u toj nameri je igrač Stouka i uspeo.

Murinjo je u drugom poluvremenu ubacio Dijega Koštu u igru, umesto Oskara, nadajući se da će mu pojačani napad vratiti prednost, ali prvo što se bitnije desilo - bila je Koština povreda. Držeći se za zadnju ložu, rođeni Brazilac a član "crvene furije", tražio je izmenu samo deset minuta po ulasku u igru, pa je šansu dobio iskusni Didije Drogba.

Ipak, Stouku je presudio tandem Eden Azar - Loik Remi, jer su njih dvojica u 62. minutu nadmudrili potpuno "odsutnu" odbranu rivala (odsutnu jer je golman Asmir Begović očajno ubacio loptu u igru, rukom), pa je Azar tako prošao kroz sredinu defanzivne linije gostiju, a onda uposlio samog Remija kome nije bilo teško da obraduje Murinja i "plavce".