Ама, ко то ''гурка'' Лион ка титули?!

На последња четири меча тиму са Жерлана досуђена три пенала и њиховим ривалима показана три црвена картона.

Фудбал 04.04.2015 | 21:40

Лион је поново лидер Лиге 1! Макар до недеље увече. Лавови су после непријатног пораза у прошлом колу код куће од Нице савладали као гости Генган са 3:1 и претекли Пари Сен Жермен на табели за два бода.

Био је то меч који ће сигурно изазвати доста контроверзи у Француској, пошто је гостима досуђен сумњив једанаестерац у финишу првог полувремена, а само неколико минута касније искључен им је и играч. И ништа ту не би било чудно да ово није већ трећа утакмица заредом на којој Лионови противници добијају црвени картон?! Али ни то није све. Ово је трећи пут на последња четири сусрета да се за екипу са Жерлана досуђује најстрожа казна.

Сумњиво или не тек навијачи Пари Сен Жермена и Олимпика из Марсеља вероватно ће се после овога запитати ко то гура Лион до титуле...

Трагичар овог меча свакако је голман домаћег тима Јонас Лесл који се у 26. минуту жестоко избрукао. Млади Фекир упутио је ударац са око двадесет метара, а Данац кардинално реаговао. Покушао је да ухвати лопту, а она му се кроз руке измигољила и одсела у мрежи. Био је то погодак за вођство Лиона од 1:0.

Нови лидер је на 2:0 повидио из већ поменутог сумњивог једанаестерца који је у гол претворио Лаказет. Најбољи стрелац Лиге 1 претходно је срушен у шеснаестерцу Генгана. Црвени картон у 44. минуту зарадио је Кербрат, а тријумф гостију потврдио је Камерунац Н'Жије који је у 61. минуту ударцем са око 16 метара по трећи пут матирао Лесла.

Коначан резултат поставио је Бове у 80. минуту.

Генгану овај пораз не значи много пошто ће свакако остати у средини табеле, далеко од опасне зоне, док је Лион направио још један велики корак ка титули. Најбољи сценарио за њих био би да у недељном дербију Марсељ и ПСЖ одиграју нерешено...

ЛИГА 1 - 31. КОЛО