Ama, ko to ''gurka'' Lion ka tituli?!

Na poslednja četiri meča timu sa Žerlana dosuđena tri penala i njihovim rivalima pokazana tri crvena kartona.

Fudbal 04.04.2015 | 21:40

Lion je ponovo lider Lige 1! Makar do nedelje uveče. Lavovi su posle neprijatnog poraza u prošlom kolu kod kuće od Nice savladali kao gosti Gengan sa 3:1 i pretekli Pari Sen Žermen na tabeli za dva boda.

Bio je to meč koji će sigurno izazvati dosta kontroverzi u Francuskoj, pošto je gostima dosuđen sumnjiv jedanaesterac u finišu prvog poluvremena, a samo nekoliko minuta kasnije isključen im je i igrač. I ništa tu ne bi bilo čudno da ovo nije već treća utakmica zaredom na kojoj Lionovi protivnici dobijaju crveni karton?! Ali ni to nije sve. Ovo je treći put na poslednja četiri susreta da se za ekipu sa Žerlana dosuđuje najstroža kazna.

Sumnjivo ili ne tek navijači Pari Sen Žermena i Olimpika iz Marselja verovatno će se posle ovoga zapitati ko to gura Lion do titule...

Tragičar ovog meča svakako je golman domaćeg tima Jonas Lesl koji se u 26. minutu žestoko izbrukao. Mladi Fekir uputio je udarac sa oko dvadeset metara, a Danac kardinalno reagovao. Pokušao je da uhvati loptu, a ona mu se kroz ruke izmigoljila i odsela u mreži. Bio je to pogodak za vođstvo Liona od 1:0.

Novi lider je na 2:0 povidio iz već pomenutog sumnjivog jedanaesterca koji je u gol pretvorio Lakazet. Najbolji strelac Lige 1 prethodno je srušen u šesnaestercu Gengana. Crveni karton u 44. minutu zaradio je Kerbrat, a trijumf gostiju potvrdio je Kamerunac N'Žije koji je u 61. minutu udarcem sa oko 16 metara po treći put matirao Lesla.

Konačan rezultat postavio je Bove u 80. minutu.

Genganu ovaj poraz ne znači mnogo pošto će svakako ostati u sredini tabele, daleko od opasne zone, dok je Lion napravio još jedan veliki korak ka tituli. Najbolji scenario za njih bio bi da u nedeljnom derbiju Marselj i PSŽ odigraju nerešeno...

LIGA 1 - 31. KOLO