ЈСЛ: Партизан отишао на +5!

Партизан победио Раднички 1923 2:1 у 21. колу Суперлиге и поново побегао на пристојну удаљености од Црвене звезде. Тријумф охрабрује Гробаре, ефикасност и игра и не баш.

Фудбал 04.04.2015 | 20:20

Деби из снова за Зорана Милинковића, новог тренера Партизана.

Нису црно-бели против Радничког из Крагујевца показали велики напредак у односу на период када је тренер био Марко Николић, али су победа против "црвених ђавола" и резултат утакмице из Новог Пазара вратили шампионску атмосферу у Хумску.

Дефинитивно, Партизан од 21. кола поново лакше дише!

Упорност против "фењераша" и пораз Црвене звезде у граду на Јошанции, ослободили су плећа фудбалера Партизана великог терета који их је последњих дана страховито притискао, поготово после једва извученог ремија на Бановом брду и смене шефа стручног штаба.

Дуел лидера и последњепласираног тима на табели Суперлиге није, како се очекивало, донео игру мачке и миша. Напротив. Партизан јесте победио 2:1 (0:0), имао је иницијативу и посед лопте много више, боље прилике, али је Раднички био на корак од циља.

Тим Нешка Миловановића организованом одбраном прилично је уштоповао навалу "парног ваљка", а када је крагујевачки бедем коначно пробијен, уследио је нови шок за домаћина. Недуго после водећег гола Стефана Бабовића у 64. минуту, Лазар Росић је све осим времена вартио на почетак.

23А- А А+

Нервозу, која се страховито брзо влачила у редове Партизана, једним потезом, у 73, само два минута после изједначења, отклонио је капитен црно-белих Саша Илић.