JSL: Partizan otišao na +5!

Partizan pobedio Radnički 1923 2:1 u 21. kolu Superlige i ponovo pobegao na pristojnu udaljenosti od Crvene zvezde. Trijumf ohrabruje Grobare, efikasnost i igra i ne baš.

Fudbal 04.04.2015 | 20:20

Debi iz snova za Zorana Milinkovića, novog trenera Partizana.

Nisu crno-beli protiv Radničkog iz Kragujevca pokazali veliki napredak u odnosu na period kada je trener bio Marko Nikolić, ali su pobeda protiv "crvenih đavola" i rezultat utakmice iz Novog Pazara vratili šampionsku atmosferu u Humsku.

Definitivno, Partizan od 21. kola ponovo lakše diše!

Upornost protiv "fenjeraša" i poraz Crvene zvezde u gradu na Jošancii, oslobodili su pleća fudbalera Partizana velikog tereta koji ih je poslednjih dana strahovito pritiskao, pogotovo posle jedva izvučenog remija na Banovom brdu i smene šefa stručnog štaba.

Duel lidera i poslednjeplasiranog tima na tabeli Superlige nije, kako se očekivalo, doneo igru mačke i miša. Naprotiv. Partizan jeste pobedio 2:1 (0:0), imao je inicijativu i posed lopte mnogo više, bolje prilike, ali je Radnički bio na korak od cilja.

Tim Neška Milovanovića organizovanom odbranom prilično je uštopovao navalu "parnog valjka", a kada je kragujevački bedem konačno probijen, usledio je novi šok za domaćina. Nedugo posle vodećeg gola Stefana Babovića u 64. minutu, Lazar Rosić je sve osim vremena vartio na početak.

23A- A A+

Nervozu, koja se strahovito brzo vlačila u redove Partizana, jednim potezom, u 73, samo dva minuta posle izjednačenja, otklonio je kapiten crno-belih Saša Ilić.