ПЛ БиХ: Побједа Радника, реми у дербију...

У дербију 19. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине, у Мостару Зрињски-Жељезничар 1:1.

Фудбал 04.04.2015 | 19:40

Винко Мариновић дебитовао је на клупи актуелног шампион Зрињског, ремијем против Жељезничара 1:1.

Реми који највише одговара Широком, који је минималцем против Слободе побјегао Сарајеву на табели на пет бодова вишка. Сарајево је прорадило протим Младости и побједом 4:0, претекло градског ривала Жељезничар на табели.

У дербију у Мостару Зрињски је кренуо боље од почетка меча, али су гости први дошли до вођства. У 24. минуту Бајић је одлично центрирао, а на правом мјесту се нашао Хасановић, који је главом постигао гол. До краја првог полувремена Зрињски је притискао ривала, али није било гола. Најближи поготку био је Николић у 35. минуту, али је његов шут главом отишао преко гола.

У 62. минуту Мемија је имао шансу да ријеши питање побједника. Ипак промашио је. Казна је стигла десет минута касније. Николић је шутирао, лопта је погодила стативу и од леђа Антоловића се одбила у гол. Испоставило се за коначних 1:1.

Широки је преко Панџе обезбиједио тријумф против Слободе за "комотних" плус пет на табели.

Минималне побједе у овом колу остварили су и Славија против Витеза и Радник, који се бори за опстанак је такође са 1:0, савладао Дрину, коју је преузео бивши тренер Бијељинаца Срђан Бајић.

Најбубједљивије побједе у овом колу остварили су Олимпик и Сарајево, против фењераша Младости и Звијезде. Олимпик је побиједио Звијезду 3:0, а Сарајево је било убједљиво против Младости 4:0.