PL BiH: Pobjeda Radnika, remi u derbiju...

U derbiju 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, u Mostaru Zrinjski-Željezničar 1:1.

Fudbal 04.04.2015 | 19:40

Vinko Marinović debitovao je na klupi aktuelnog šampion Zrinjskog, remijem protiv Željezničara 1:1.

Remi koji najviše odgovara Širokom, koji je minimalcem protiv Slobode pobjegao Sarajevu na tabeli na pet bodova viška. Sarajevo je proradilo protim Mladosti i pobjedom 4:0, preteklo gradskog rivala Željezničar na tabeli.

U derbiju u Mostaru Zrinjski je krenuo bolje od početka meča, ali su gosti prvi došli do vođstva. U 24. minutu Bajić je odlično centrirao, a na pravom mjestu se našao Hasanović, koji je glavom postigao gol. Do kraja prvog poluvremena Zrinjski je pritiskao rivala, ali nije bilo gola. Najbliži pogotku bio je Nikolić u 35. minutu, ali je njegov šut glavom otišao preko gola.

U 62. minutu Memija je imao šansu da riješi pitanje pobjednika. Ipak promašio je. Kazna je stigla deset minuta kasnije. Nikolić je šutirao, lopta je pogodila stativu i od leđa Antolovića se odbila u gol. Ispostavilo se za konačnih 1:1.

Široki je preko Pandže obezbijedio trijumf protiv Slobode za "komotnih" plus pet na tabeli.

Minimalne pobjede u ovom kolu ostvarili su i Slavija protiv Viteza i Radnik, koji se bori za opstanak je takođe sa 1:0, savladao Drinu, koju je preuzeo bivši trener Bijeljinaca Srđan Bajić.

Najbubjedljivije pobjede u ovom kolu ostvarili su Olimpik i Sarajevo, protiv fenjeraša Mladosti i Zvijezde. Olimpik je pobijedio Zvijezdu 3:0, a Sarajevo je bilo ubjedljivo protiv Mladosti 4:0.