ИТА: Рома коначно славила, Интеров опроштај од Европе!

Фудбалери Роме победили су на свом терену екипу Наполија са 1:0 (1:0) у првом мечу 29. кола италијанске Серије А, после чега су се и остали тимови побринули за прилично занимљиву фудбалску суботу на "чизми".

Фудбал 04.04.2015 | 19:00

Дерби кола одлучио је репрезентативац Босне и Херцеговине Миралем Пјанић голом у 25. минуту, после асистенције Алесандра Флоренција.

Екипа Рудија Гарсије је савладала директног конкурента за место које води у Лигу шампиона и другим тријумфом у низу наговестила да је изашла из резултатске кризе.
Јунак меча на Олимпику био је голман Роме Морган де Санктис, који је одбранио неколико одличних шанси Дрису Мартенсу и Манолу Габијадинију.

Српски фудбалер Адем Љајић одиграо је свих 90 минута и био један од најзапаженијих актера.

Торино је у Бергаму већ у првом полувремену обезбедио лепу предност, захваљујући снажном шуту Кваљареле после слободног ударца, а онда и лукаво послатој лопти под шречку од стране Глика. Маурисио Пиниља је у 74 успео да, после прекида, врати наду Аталанти...

Читав меч за Торино одиграо је наш интернационалац Никола Максимовић.

Лацио је уз лепу акцију коју је крунисао искусни Клосе повео после пола сата игре на гостовању Каљарију који је, пет минута по завршетку предаха, изједначио прелепим лобом Сауа. Ипак, небеско-плави су 11 минута кансије поново имали гол предности, јер је Лукас Биља прецизно извео једанаестерац, што није био случај у 69. минуту када је, после искључења Дијакитеа, шутирао изнад пречке гола који је бранио наш голман Жељко Бркић. Попут њега, и Душан Баста је све време провео на терену, и то у дресу победничке, екипе из Рима, која је до коначних 1:3 дошла преко Парола у другом минуту судијске надокнаде времена.

Утакмица између Ђенове и Удинезеа, у чијем стручном штабу је и Дејан Станковић, окончана је без победника, а и домаћин, преко Де Маја у 19. минуту, и гости из Удина, пркео Тера у 68. минуту, до погодака су стигли спретним реакцијама у супарничким петерцима.

Без Немање Видића, који због жутих картона није имао право наступа, Интер је срећно, шутем Гуарина после ког се лопта одбила од једног играча Парме одбила, повео у 25. минуту, но минут пре одласка на предах последњепласирани тим је поравнао резултат, и то јер је Лила код ближе стативе одлично реаговао главом после центаршута са десног крила.

Правовремено утрчавање омогућило је Ћерћију да у 37. минуту гостовања Палерму доведе Милан у вођство, а након што је домаћин изједначио у 71. захваљујући једанаестерцу који је извео Дибала, "росо-нери" су у 83. ипак обезбедили тријумф и то захваљујући Менезу.

Сасуоло је из пенала повео против Кјева у 23. минуту, а тај гол Берардија испоставио се као кључан, јер је и поред играча мање, а Пелосо је домаћину искључен у 60. минуту, остало 1:0 у дуелу са тимом из Вероне.

Оној другој екипи из Вероне, која се баш и зове по граду из ког је, ни три гола предности, ни две асистенције Бошка Јанковића нису биле довољне да савлада Ћезену.

Јанковић је најпре са десног крила асистирао Луки Тонију за 1:0...

... потом у 62. за још лепши гол истог саиграча...

... али је Ћезена од 70. до 81. минута дала три гола и отишла непоражена из града ког су прославили Ромео и Јулија.