ITA: Roma konačno slavila, Interov oproštaj od Evrope!

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Napolija sa 1:0 (1:0) u prvom meču 29. kola italijanske Serije A, posle čega su se i ostali timovi pobrinuli za prilično zanimljivu fudbalsku subotu na "čizmi".

Fudbal 04.04.2015 | 19:00

Derbi kola odlučio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić golom u 25. minutu, posle asistencije Alesandra Florencija.

Ekipa Rudija Garsije je savladala direktnog konkurenta za mesto koje vodi u Ligu šampiona i drugim trijumfom u nizu nagovestila da je izašla iz rezultatske krize.
Junak meča na Olimpiku bio je golman Rome Morgan de Sanktis, koji je odbranio nekoliko odličnih šansi Drisu Martensu i Manolu Gabijadiniju.

Srpski fudbaler Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta i bio jedan od najzapaženijih aktera.

Torino je u Bergamu već u prvom poluvremenu obezbedio lepu prednost, zahvaljujući snažnom šutu Kvaljarele posle slobodnog udarca, a onda i lukavo poslatoj lopti pod šrečku od strane Glika. Maurisio Pinilja je u 74 uspeo da, posle prekida, vrati nadu Atalanti...

Čitav meč za Torino odigrao je naš internacionalac Nikola Maksimović.

Lacio je uz lepu akciju koju je krunisao iskusni Klose poveo posle pola sata igre na gostovanju Kaljariju koji je, pet minuta po završetku predaha, izjednačio prelepim lobom Saua. Ipak, nebesko-plavi su 11 minuta kansije ponovo imali gol prednosti, jer je Lukas Bilja precizno izveo jedanaesterac, što nije bio slučaj u 69. minutu kada je, posle isključenja Dijakitea, šutirao iznad prečke gola koji je branio naš golman Željko Brkić. Poput njega, i Dušan Basta je sve vreme proveo na terenu, i to u dresu pobedničke, ekipe iz Rima, koja je do konačnih 1:3 došla preko Parola u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Utakmica između Đenove i Udinezea, u čijem stručnom štabu je i Dejan Stanković, okončana je bez pobednika, a i domaćin, preko De Maja u 19. minutu, i gosti iz Udina, prkeo Tera u 68. minutu, do pogodaka su stigli spretnim reakcijama u suparničkim petercima.

Bez Nemanje Vidića, koji zbog žutih kartona nije imao pravo nastupa, Inter je srećno, šutem Guarina posle kog se lopta odbila od jednog igrača Parme odbila, poveo u 25. minutu, no minut pre odlaska na predah poslednjeplasirani tim je poravnao rezultat, i to jer je Lila kod bliže stative odlično reagovao glavom posle centaršuta sa desnog krila.

Pravovremeno utrčavanje omogućilo je Ćerćiju da u 37. minutu gostovanja Palermu dovede Milan u vođstvo, a nakon što je domaćin izjednačio u 71. zahvaljujući jedanaestercu koji je izveo Dibala, "roso-neri" su u 83. ipak obezbedili trijumf i to zahvaljujući Menezu.

Sasuolo je iz penala poveo protiv Kjeva u 23. minutu, a taj gol Berardija ispostavio se kao ključan, jer je i pored igrača manje, a Peloso je domaćinu isključen u 60. minutu, ostalo 1:0 u duelu sa timom iz Verone.

Onoj drugoj ekipi iz Verone, koja se baš i zove po gradu iz kog je, ni tri gola prednosti, ni dve asistencije Boška Jankovića nisu bile dovoljne da savlada Ćezenu.

Janković je najpre sa desnog krila asistirao Luki Toniju za 1:0...

... potom u 62. za još lepši gol istog saigrača...

... ali je Ćezena od 70. do 81. minuta dala tri gola i otišla neporažena iz grada kog su proslavili Romeo i Julija.