БЛ: Волфсбург и Борусија без грешке!

Фудбалери Волфсбуга победили су на свом терену Штутгарт 3:1, док је Борусија из Менхенгладбаха славила са 4:1 против Хофенхајма у 27. колу немачке Бундеслиге.

Фудбал 04.04.2015 | 18:40

Волфсбург је повео голом Рикарда Родригеса у 41. минуту, али је само три минута касније изједначио Мартин Харник на асистенцију српског фудбалера Филипа Костића.

У другом полувремену Волфсбург је још два пута затресао мрежу гостију. Прво је Родригес постигао свој други гол у 65. минуту, да би коначан резултат поставио Андре Шурле у 76. минуту.

Волфсбург је после ове победе и даље други на табели Бундес лиге са 57 бодова, док је последњи са 23 освојена бода.

Борусија из Менхенгладбаха била је убедљива против Хофенхајма са 4:1.

Хофенхајм је повео голом Свена Шиплока у 17. минуту и то је било све што је на овом мечу урадила домаћа екипа.

Изједначење Борусије је донео Макс Крусе у 26. минуту из једнаестерца, на 2:0 је повисио Патрик Херман пет минута касније, да би Рафел у 36. минуту повисио на 3:1. Једини погодак у другом полувремену постигао је Херман у 51. минуту.

Убедљиву победу уписао је и Бајер Леверкузен, који је са 4:0 победио Хамбург. Голове за Бајер постигли су Гонзало Кастро у седмом и 63. минуту и Стефан Кислинг у 44. и 56. минуту.

У преосталим мечевима Ајнтрахт је на свом терену одиграо нерешено 2:2 са Хановером, Фрајбург је са 1:0 савладао Келн поготкомФранца у финишу првог дела игр, док су Вердер и Мајнц одиграли меч без голова.