BL: Volfsburg i Borusija bez greške!

Fudbaleri Volfsbuga pobedili su na svom terenu Štutgart 3:1, dok je Borusija iz Menhengladbaha slavila sa 4:1 protiv Hofenhajma u 27. kolu nemačke Bundeslige.

Fudbal 04.04.2015 | 18:40

Volfsburg je poveo golom Rikarda Rodrigesa u 41. minutu, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Martin Harnik na asistenciju srpskog fudbalera Filipa Kostića.

U drugom poluvremenu Volfsburg je još dva puta zatresao mrežu gostiju. Prvo je Rodriges postigao svoj drugi gol u 65. minutu, da bi konačan rezultat postavio Andre Šurle u 76. minutu.

Volfsburg je posle ove pobede i dalje drugi na tabeli Bundes lige sa 57 bodova, dok je poslednji sa 23 osvojena boda.

Borusija iz Menhengladbaha bila je ubedljiva protiv Hofenhajma sa 4:1.

Hofenhajm je poveo golom Svena Šiploka u 17. minutu i to je bilo sve što je na ovom meču uradila domaća ekipa.

Izjednačenje Borusije je doneo Maks Kruse u 26. minutu iz jednaesterca, na 2:0 je povisio Patrik Herman pet minuta kasnije, da bi Rafel u 36. minutu povisio na 3:1. Jedini pogodak u drugom poluvremenu postigao je Herman u 51. minutu.

Ubedljivu pobedu upisao je i Bajer Leverkuzen, koji je sa 4:0 pobedio Hamburg. Golove za Bajer postigli su Gonzalo Kastro u sedmom i 63. minutu i Stefan Kisling u 44. i 56. minutu.

U preostalim mečevima Ajntraht je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 sa Hanoverom, Frajburg je sa 1:0 savladao Keln pogotkomFranca u finišu prvog dela igr, dok su Verder i Majnc odigrali meč bez golova.