ЈСЛ: Пазарци срушили и Звезду!

Фудбалери Новог Пазара победили су Црвену звезду на свом терену са 2:1, у дербију 21. кола Јелен Суперлиге. Фудбалери Чукаричког победили су Доњи Срем у гостима са 2:1, у 21. колу Јелен Суперлиге Србије.

Фудбал 04.04.2015 | 18:20

Пазарци су пред празним трибинама славили головима Павловића у 14. и Јевтовића у 70. минуту са пенала, док је једини гол за црвено-беле постигао Цветковић у 16. минуту.

Осим Новог Пазара, овом победом ће најзадовољнији бити Партизан и Чукарички. Црно-бели имају шансу да побегну на +5 ако победе Раднички из Крагујевца, а Чукарички је сада пришао Звезди на пет бодова заостатка.

У осталим мечевима победе су остварили Војводина, Младост, ОФК Београд, Јагодина и Рад.

Војводина је славила у гопстима против Спартака са 1:0, Младост је истим резултатом славила у Чачку, баш као и Јагодина у Крушевцу против Напретка. ОФК је добио Вождовац у гостима са 2:0, а Рад је минималцем победио нишки Раднички.

Чукарички је прекинуо серију од три узастопна ремија, пошто је на гостовању у Пећинцима после преокрета савладао Доњи Срем са 2:1.

Трећепласирани Чукарички је тако задржап три бода предности у односу на Војводину, која је раније данас са 1:0 победила Спартак у Суботици.

Доњи Срем је повео преко Дарка Спалевића из пенала у седмом минуту, а победу клубу са Бановог брда донели су Славољуб Срнић у 18. и Никола Стојиљковић у 71.

Рад је наставио са одличним резултатима, забележивши пету победу у шест утакмица пролећног дела. Бањички клуб је на свом стадиону голом Уроша Ненадовића у 62. минуту савладао Раднички Ниш.

Сигуран је био и ОФК Београд који је лако са 2:0 у гостима победио Вождовац, головима Марка Јанковића у петом и Дејана Дражића у 58. минуту.

Рад је седми на табели са 31 бодом, једним мање од шестопласираног ОФК-а. Раднички и Вождовац ће наставити велику борбу за опстанак, с озбиром на то да нишки клуб има 19 бодова и 14. је на табели, док је Вождовац претпоследњи са 18.

Јагодина је поготком Милета Савковића у гостима победила Напредак, док је Младост забележила важну победу у борби за опстанак, добивши Борац у Чачку са 1:0 голом Саше Јовановића у финишу сусрета.