JSL: Pazarci srušili i Zvezdu!

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su Crvenu zvezdu na svom terenu sa 2:1, u derbiju 21. kola Jelen Superlige. Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Donji Srem u gostima sa 2:1, u 21. kolu Jelen Superlige Srbije.

Fudbal 04.04.2015 | 18:20

Pazarci su pred praznim tribinama slavili golovima Pavlovića u 14. i Jevtovića u 70. minutu sa penala, dok je jedini gol za crveno-bele postigao Cvetković u 16. minutu.

Osim Novog Pazara, ovom pobedom će najzadovoljniji biti Partizan i Čukarički. Crno-beli imaju šansu da pobegnu na +5 ako pobede Radnički iz Kragujevca, a Čukarički je sada prišao Zvezdi na pet bodova zaostatka.

U ostalim mečevima pobede su ostvarili Vojvodina, Mladost, OFK Beograd, Jagodina i Rad.

Vojvodina je slavila u gopstima protiv Spartaka sa 1:0, Mladost je istim rezultatom slavila u Čačku, baš kao i Jagodina u Kruševcu protiv Napretka. OFK je dobio Voždovac u gostima sa 2:0, a Rad je minimalcem pobedio niški Radnički.

Čukarički je prekinuo seriju od tri uzastopna remija, pošto je na gostovanju u Pećincima posle preokreta savladao Donji Srem sa 2:1.

Trećeplasirani Čukarički je tako zadržap tri boda prednosti u odnosu na Vojvodinu, koja je ranije danas sa 1:0 pobedila Spartak u Subotici.

Donji Srem je poveo preko Darka Spalevića iz penala u sedmom minutu, a pobedu klubu sa Banovog brda doneli su Slavoljub Srnić u 18. i Nikola Stojiljković u 71.

Rad je nastavio sa odličnim rezultatima, zabeleživši petu pobedu u šest utakmica prolećnog dela. Banjički klub je na svom stadionu golom Uroša Nenadovića u 62. minutu savladao Radnički Niš.

Siguran je bio i OFK Beograd koji je lako sa 2:0 u gostima pobedio Voždovac, golovima Marka Jankovića u petom i Dejana Dražića u 58. minutu.

Rad je sedmi na tabeli sa 31 bodom, jednim manje od šestoplasiranog OFK-a. Radnički i Voždovac će nastaviti veliku borbu za opstanak, s ozbirom na to da niški klub ima 19 bodova i 14. je na tabeli, dok je Voždovac pretposlednji sa 18.

Jagodina je pogotkom Mileta Savkovića u gostima pobedila Napredak, dok je Mladost zabeležila važnu pobedu u borbi za opstanak, dobivši Borac u Čačku sa 1:0 golom Saše Jovanovića u finišu susreta.