Чемпионшип: Побједе фаворита!

Зов Премијершипа је сувише јак: Фаворити славили у Чемпионшипу, Афобе прети Кејну, Мурињо више не може да игнорише Бамфорда. Инвазија навијача Брентфорда на Крејвен Котеџ резултирала демолирањем доскорашњег прволигаша, Редмонд и Бредли држе Канаринце у лету.

Фудбал 03.04.2015 | 19:20

Када је 183.000.000 евра у игри и једна грешка, један лош меч може да буде пресудан, а клубови из врха Чемпионшипа су успели да издрже притисак и да славе у мечевима 40. кола – Мидлзбро, Норич, Брентфорд, Вулверхемптон су освојили по три бода, Боро је чак и преузео прво место, барем до комплетирања кола.

Прошлих година су енглески млади играчи – с правом – били везани за стуб срама, али ове доминирају предвођени Харијем Кејном, како у Премијершипу тако и у другом рангу. Тотенхемовом златном момку се озбиљно дрма престо најбољег енглеског нападача на Острву пошто је Беник Афобе постигао 28. гол у сезони у победи Вулвса над Нотингемом од 2:1, док је енглески репрезентативац за сада на коти 29. Ако бројке нису довољно импресивне, гол сигурно јесте пошто је Афобе између четворице противничких играча успео да у пуном трку упути небрањив ударац тик уз стативу.

Бакари Сако је са беле тачке повећао предност гостију, гол Блекстока у 95. минуту је сувише каснио и Нотингем дефинитвно може да престане се нада пласману у плеј-оф.

Још један енглески млади нападач наставља да доминира у најјачој другој лиги на свету – Челсијев Патрик Бамфорд је упалио аларм на Стамфорд Бриџу новим поготком за Мидлзбро, петим у последњих шест утакмица, а довољним за тријумф над Виганом и преузимањем првог места на табели, барем док Борнмут и Вотфорд не одиграју своје утакмице. Али ни Латикси нису били анемични у мечу и голман Димитриос Константополос је морао да исправља грешке својих саиграча. Бамфорд је постигао 15 голова у Чемпионшипу и за осам погодака је испред свих играча млађих од 21 године, а тиме је сигурно ушетао барем у периферни вид Жозеа Муриња. Да ли се Челсију смеши сопствени Хари Кејн?

Навијаче Брентфорда је ухватила озбиљна еуфорија и они су у потпуности окупирали Фуламов Крејвен Котеџ те је 7.000 гостујућих присталица – скоро четвртина капацитета стадиона - носило свој тим до демолирања прошлогодишњег члана елитног ранга енглеског фудбала. Али заслуге иду и Стјуарту Даласу који је са два гола начео ривала, гол из пенала најскупљег појачања у историји Чемпионшипа Роса Мекормака није био довољан да се поремети захуктали Брентфорд те су Џаџ и Пелетеиро пресудили екипи која је најављивала експресни повратак у Премијер лигу.

Ни Канаринци нису показали плашљивост. Норич је на гостовању Брајтону минималним резултатом покупио три бода те их укупно има 73. два мање од првог Мидлзброа, а Нејтан Редмонд је наставио да вуче екипу те је у 62. минуту асистирао Бредлију Џонсону, а лево крило је закуцало лопту у мрежу.

Екипа Милвола је добила поклон од Чарлтона у борби за опстанак и умало да га упропасти, Лавови су имали играча више од 28. минута, али су промашили пенал и Алу Дијара је могао да их сурово казни у 67. минуту, ипак домаћини су за осам минута у финишу направили потпуни преокрет и сада их четири бода дели од сигурне зоне. Бирмингем је осигурао своју позицију на табели и додатно отежао борбу за останак у лиги Ротераму победом од 2:1.

Бору, Норичу, Брентфорду и Вулвсима остаје још само шест кола до краја, шест дербија.