Čempionšip: Pobjede favorita!

Zov Premijeršipa je suviše jak: Favoriti slavili u Čempionšipu, Afobe preti Kejnu, Murinjo više ne može da ignoriše Bamforda. Invazija navijača Brentforda na Krejven Kotedž rezultirala demoliranjem doskorašnjeg prvoligaša, Redmond i Bredli drže Kanarince u letu.

Fudbal 03.04.2015 | 19:20

Kada je 183.000.000 evra u igri i jedna greška, jedan loš meč može da bude presudan, a klubovi iz vrha Čempionšipa su uspeli da izdrže pritisak i da slave u mečevima 40. kola – Midlzbro, Norič, Brentford, Vulverhempton su osvojili po tri boda, Boro je čak i preuzeo prvo mesto, barem do kompletiranja kola.

Prošlih godina su engleski mladi igrači – s pravom – bili vezani za stub srama, ali ove dominiraju predvođeni Harijem Kejnom, kako u Premijeršipu tako i u drugom rangu. Totenhemovom zlatnom momku se ozbiljno drma presto najboljeg engleskog napadača na Ostrvu pošto je Benik Afobe postigao 28. gol u sezoni u pobedi Vulvsa nad Notingemom od 2:1, dok je engleski reprezentativac za sada na koti 29. Ako brojke nisu dovoljno impresivne, gol sigurno jeste pošto je Afobe između četvorice protivničkih igrača uspeo da u punom trku uputi nebranjiv udarac tik uz stativu.

Bakari Sako je sa bele tačke povećao prednost gostiju, gol Blekstoka u 95. minutu je suviše kasnio i Notingem definitvno može da prestane se nada plasmanu u plej-of.

Još jedan engleski mladi napadač nastavlja da dominira u najjačoj drugoj ligi na svetu – Čelsijev Patrik Bamford je upalio alarm na Stamford Bridžu novim pogotkom za Midlzbro, petim u poslednjih šest utakmica, a dovoljnim za trijumf nad Viganom i preuzimanjem prvog mesta na tabeli, barem dok Bornmut i Votford ne odigraju svoje utakmice. Ali ni Latiksi nisu bili anemični u meču i golman Dimitrios Konstantopolos je morao da ispravlja greške svojih saigrača. Bamford je postigao 15 golova u Čempionšipu i za osam pogodaka je ispred svih igrača mlađih od 21 godine, a time je sigurno ušetao barem u periferni vid Žozea Murinja. Da li se Čelsiju smeši sopstveni Hari Kejn?

Navijače Brentforda je uhvatila ozbiljna euforija i oni su u potpunosti okupirali Fulamov Krejven Kotedž te je 7.000 gostujućih pristalica – skoro četvrtina kapaciteta stadiona - nosilo svoj tim do demoliranja prošlogodišnjeg člana elitnog ranga engleskog fudbala. Ali zasluge idu i Stjuartu Dalasu koji je sa dva gola načeo rivala, gol iz penala najskupljeg pojačanja u istoriji Čempionšipa Rosa Mekormaka nije bio dovoljan da se poremeti zahuktali Brentford te su Džadž i Peleteiro presudili ekipi koja je najavljivala ekspresni povratak u Premijer ligu.

Ni Kanarinci nisu pokazali plašljivost. Norič je na gostovanju Brajtonu minimalnim rezultatom pokupio tri boda te ih ukupno ima 73. dva manje od prvog Midlzbroa, a Nejtan Redmond je nastavio da vuče ekipu te je u 62. minutu asistirao Bredliju Džonsonu, a levo krilo je zakucalo loptu u mrežu.

Ekipa Milvola je dobila poklon od Čarltona u borbi za opstanak i umalo da ga upropasti, Lavovi su imali igrača više od 28. minuta, ali su promašili penal i Alu Dijara je mogao da ih surovo kazni u 67. minutu, ipak domaćini su za osam minuta u finišu napravili potpuni preokret i sada ih četiri boda deli od sigurne zone. Birmingem je osigurao svoju poziciju na tabeli i dodatno otežao borbu za ostanak u ligi Roteramu pobedom od 2:1.

Boru, Noriču, Brentfordu i Vulvsima ostaje još samo šest kola do kraja, šest derbija.