Белгијанци добили Израел и воде у групи за ЕП!

Фудбалери Белгије победили су Израел и задржали шансе да директно изборе пласман на Европско првенство 2016. године у Француској.

Фудбал 31.03.2015 | 23:15

Белгијанци су у Јерусалиму славили минималним резултатом, а једини гол на мечу постигао је Маруан Фелаини у деветом минуту.

Белгија се овим тријумфом попела на врх табеле са 11 бодова колико има и Велс, али уз много слабију гол разлику. Израел је пао на трећу позицију са два бода мање од водећег двојца.

Меч је решен већ на старту када је Фелаини из петерца проследио одбитак у мрежу после ударца Венсана Компанија, након гужве из прекида.

То је био укупно трећи гол везисте Јунајтеда за само неколико дана, пошто је Кипру дао два у победи од 6:0.

Гости су били бољи у првом полувремену, али се све променило у 64. минуту, када је капитен Компани зарадио други жути картон.

Тада је уследила иницијатива Израела који је нападао, али је Куртоа одбранио неколико добрих покушаја и сачувао три бода.

У наредним мечевима 12. јуна састају се Андора – Кипар, БиХ – Израел и Велс – Белгија.

Израел – Белгија 0:1