ЕП, квал.: Црно вече у Црној Гори!

Скандал у режији навијача Црне Горе током утакмице са Русијом.

Фудбал 28.03.2015 | 14:40

Тек што је почео дуел Црне Горе и Русије у квалификацијама за Европско првенство 2016, догодио се инцидент.

Голман гостију, Игор Акинфејев, погођен је бакљом у главу и утакмица је прекинута само неколико секунди по почетку. После нешто више од 20 минута меч је настављен, а Акинфејев је замењен.

Голман Русије морао је у болницу, али је у свесном стању.

Тензија, међутим, није спласнула, а нови инцидент уследио је после нешто више од сат времена игре. У 65. минуту досуђен је пенал за госте, али је голман Полексић одбранио шут Широкова. Убрзо потом, репрезентативац Русије Комбаров погођен је, за сада, неидентификованим предметом, због чега је судија Ајтекин решио да играче оба тима повуче са терена, при резулзату 0:0.