EP, kval.: Crno veče u Crnoj Gori!

Skandal u režiji navijača Crne Gore tokom utakmice sa Rusijom.

Fudbal 28.03.2015 | 14:40

Tek što je počeo duel Crne Gore i Rusije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016, dogodio se incident.

Golman gostiju, Igor Akinfejev, pogođen je bakljom u glavu i utakmica je prekinuta samo nekoliko sekundi po početku. Posle nešto više od 20 minuta meč je nastavljen, a Akinfejev je zamenjen.

Golman Rusije morao je u bolnicu, ali je u svesnom stanju.

Tenzija, međutim, nije splasnula, a novi incident usledio je posle nešto više od sat vremena igre. U 65. minutu dosuđen je penal za goste, ali je golman Poleksić odbranio šut Širokova. Ubrzo potom, reprezentativac Rusije Kombarov pogođen je, za sada, neidentifikovanim predmetom, zbog čega je sudija Ajtekin rešio da igrače oba tima povuče sa terena, pri rezulzatu 0:0.