ЕП, квал.: Сви фаворити сигурни, најтеже било Шпанцима!

Фудбалери Шпаније победили су Украјину са 1:0, док је Енглеска са 4:0 била убедљива против Литваније, у оквиру квалификација за Европско првенство.

Фудбал 27.03.2015 | 23:15

Група Е: Енглези и Швајцарци сигурни,"шестица" Словеније уз гол Илића

Руни је већ у 6. минуту дочекао одбитак после шута Велбека за вођство Енглеске против Литванаца, а пред паузу је и Велбек затресао мрежу, на асистенцију Хендерсона. Руни је био и асиситент за 3:0 при голу Стерлинга, који је додао Кејну за коначан резултат после шетње кроз шеснаестерац.

Сан Марино се добро држао против Словенаца, губио је само са 1:0 до 49. минута, али је онда почела канонада, окончана поготком дефанзивца Партизана, Бранка Илића у 89. минуту за 6:0. Швајцарска није довела у питање победу против Естоније, па је на табели изједначена са Словенијом, иза Енглеске која после пет мечева има максималан учинак.

Група Ц: Словаци не знају за кикс, Шпанија их прати

Словачка је против Луксембурга већ у 40. минуту направила залиху од 3:0, ту се и зауставила, док је Шпанија ипак тестирала нерве навијача, са само 1:0 против Украјине. За три бода побринуо се Мората у 28. минуту, одличним истрчавањем и одолевањем у дуелу после асистенције Кокеа. Словаци имају максималан учинак (15 бодова), прате их Шпанци и Украјинци, а затим и Белоруси, који су преокренули против Македоније.

Група Г: Аустријанци се поиграли, комичан гол Ибрахимовића, прекид у Подгорици

Аустрија је бројала до пет против Лихтенштајна на гостовању, уз промашени пенал Алабе, који се искупио поготком у другом полувремену. Швеђани су одиграли скромније у Молдавији, а вођство им је сервирао голман домаћина Цебану погодивши Ибрахимовића.

Ексцентрични голгетер је поставио и коначан резултат из пенала у 84. минуту, а селекција Шведске окончала је меч са 10 играча, пошто је пред сам крај Гранквист добио други жути картон.