EP, kval.: Svi favoriti sigurni, najteže bilo Špancima!

Fudbaleri Španije pobedili su Ukrajinu sa 1:0, dok je Engleska sa 4:0 bila ubedljiva protiv Litvanije, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Fudbal 27.03.2015 | 23:15

Grupa E: Englezi i Švajcarci sigurni,"šestica" Slovenije uz gol Ilića

Runi je već u 6. minutu dočekao odbitak posle šuta Velbeka za vođstvo Engleske protiv Litvanaca, a pred pauzu je i Velbek zatresao mrežu, na asistenciju Hendersona. Runi je bio i asisitent za 3:0 pri golu Sterlinga, koji je dodao Kejnu za konačan rezultat posle šetnje kroz šesnaesterac.

San Marino se dobro držao protiv Slovenaca, gubio je samo sa 1:0 do 49. minuta, ali je onda počela kanonada, okončana pogotkom defanzivca Partizana, Branka Ilića u 89. minutu za 6:0. Švajcarska nije dovela u pitanje pobedu protiv Estonije, pa je na tabeli izjednačena sa Slovenijom, iza Engleske koja posle pet mečeva ima maksimalan učinak.

Grupa C: Slovaci ne znaju za kiks, Španija ih prati

Slovačka je protiv Luksemburga već u 40. minutu napravila zalihu od 3:0, tu se i zaustavila, dok je Španija ipak testirala nerve navijača, sa samo 1:0 protiv Ukrajine. Za tri boda pobrinuo se Morata u 28. minutu, odličnim istrčavanjem i odolevanjem u duelu posle asistencije Kokea. Slovaci imaju maksimalan učinak (15 bodova), prate ih Španci i Ukrajinci, a zatim i Belorusi, koji su preokrenuli protiv Makedonije.

Grupa G: Austrijanci se poigrali, komičan gol Ibrahimovića, prekid u Podgorici

Austrija je brojala do pet protiv Lihtenštajna na gostovanju, uz promašeni penal Alabe, koji se iskupio pogotkom u drugom poluvremenu. Šveđani su odigrali skromnije u Moldaviji, a vođstvo im je servirao golman domaćina Cebanu pogodivši Ibrahimovića.

Ekscentrični golgeter je postavio i konačan rezultat iz penala u 84. minutu, a selekcija Švedske okončala je meč sa 10 igrača, pošto je pred sam kraj Grankvist dobio drugi žuti karton.