ФРА: Марсеј држи корак са Лионом и ПСЖ-ом!

Фудбалери Олимпика из Марсеја победили су Ланс са 4:0 у последњем мечу 30. кола Лиге 1 и одржали корак за водећим Пари Сен Жерменом и Олимпиком из Лиона.

Фудбал 23.03.2015 | 15:40

Марсеј после 17. тријумфа ове сезоне заузима треће место, са два бода мање од актуелног шампиона, а једним од свог имењака.

У осталим утакмицама одиграним у недељу, Сент Етјен је победио Лил на свом терену са 2:0, док је Монако био бољи од Ремса на гостовању са 3:1.

Марсеј је сва четири гола у тријумфу на “Парку принчева” постигао у другом полувремену. Мрежу Ланса ‘начео’ је Мичу Бачуаји у 46. минуту, да би предност удвостручио Жак Ромао у 67. На 3:0 повисио је Андре Ају само пет минута касније, да би својим другим голом Бачуаји поставио коначан резултат у надокнади времена.

Ланс је после новог пораза остао прикован на претпоследњем месту, са само бодом више од Меца, који је на самом зачељу.

Монако је против Ремса остварио сигурну победу, после које је задржао четврто место, са бодом предности у односу на Сент Етјен, али ‘Кнежеви’ имају утакмицу мање.

Гости су повели голом Фабиња у петом минуту, Ентони Мартијал је донео 2:0 Монаку само девет минута касније, а мреже су потом мировале до 70. минута. Дијего је вратио наду Ремсу, али је све дилеме отклонио Набил Дирар у 79. минуту, када је поставио коначан резултат.

Сент Етјен је у једном од дербија кола стигао до сигурне победе над Лилом и то пошто је Марк Ален Градел постигао два гола у 11 минута. Градел је довео свој тим у вођство у 63. минуту, а тријумф је потврдио новим поготком у 74.

Домаћи тим је тако остао у конкуренцији за пласман у европска такмичења наредне сезоне, док је Лил на осмој позицији, са 11 бодова мање.