FRA: Marsej drži korak sa Lionom i PSŽ-om!

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Lans sa 4:0 u poslednjem meču 30. kola Lige 1 i održali korak za vodećim Pari Sen Žermenom i Olimpikom iz Liona.

Fudbal 23.03.2015 | 15:40

Marsej posle 17. trijumfa ove sezone zauzima treće mesto, sa dva boda manje od aktuelnog šampiona, a jednim od svog imenjaka.

U ostalim utakmicama odigranim u nedelju, Sent Etjen je pobedio Lil na svom terenu sa 2:0, dok je Monako bio bolji od Remsa na gostovanju sa 3:1.

Marsej je sva četiri gola u trijumfu na “Parku prinčeva” postigao u drugom poluvremenu. Mrežu Lansa ‘načeo’ je Miču Bačuaji u 46. minutu, da bi prednost udvostručio Žak Romao u 67. Na 3:0 povisio je Andre Aju samo pet minuta kasnije, da bi svojim drugim golom Bačuaji postavio konačan rezultat u nadoknadi vremena.

Lans je posle novog poraza ostao prikovan na pretposlednjem mestu, sa samo bodom više od Meca, koji je na samom začelju.

Monako je protiv Remsa ostvario sigurnu pobedu, posle koje je zadržao četvrto mesto, sa bodom prednosti u odnosu na Sent Etjen, ali ‘Kneževi’ imaju utakmicu manje.

Gosti su poveli golom Fabinja u petom minutu, Entoni Martijal je doneo 2:0 Monaku samo devet minuta kasnije, a mreže su potom mirovale do 70. minuta. Dijego je vratio nadu Remsu, ali je sve dileme otklonio Nabil Dirar u 79. minutu, kada je postavio konačan rezultat.

Sent Etjen je u jednom od derbija kola stigao do sigurne pobede nad Lilom i to pošto je Mark Alen Gradel postigao dva gola u 11 minuta. Gradel je doveo svoj tim u vođstvo u 63. minutu, a trijumf je potvrdio novim pogotkom u 74.

Domaći tim je tako ostao u konkurenciji za plasman u evropska takmičenja naredne sezone, dok je Lil na osmoj poziciji, sa 11 bodova manje.